Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Csok bővítés, segítnétek...

Csok bővítés, segítnétek kiszámolni?

Figyelt kérdés
Elvileg 2 gyerek utan 1430000 Ft járna nekünk. Mennyit kapnànk meg ténylegesen ha kb 2 millióból is megvan a bővítés,és számlával is tudjuk igazolni?

2016. márc. 8. 16:53
 1/7 anonim ***** válasza:

"A családi otthonteremtési kedvezmény nem haladhatja meg a számlával igazolt bekerülési költség 50%-át. (Bővítés esetén a minimális számlabemutatási kötelezettség mértéke a hitelintézet által elfogadott költségvetés összegének 70%-a.)"

Két millióból engedéllyel, tervezéssel, e-naplóval, alapozással, tetővel, fűtés kiépítéssel megvan a legalább 8 négyzetméteres hasznos alapterületű bővítés?

2016. márc. 8. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Igen. Megvan. De azt gondoltam, hogy a maximalis tamogatási összeget nem kapjuk meg. Csak kíváncsi lettem volna hogy memnyit kapnánk így, azaz megéri e egyaltalán igényelni. Csak engedély kell a helyi önkormanyzatnal. Mar utanajartunk, semmi extra amiket soroltál.
2016. márc. 8. 17:31
 3/7 A kérdező kommentje:

Mármint e napló meg ilyesmit nekunk nem mondtak. Nyilván fűtés, tető lesz. :-)

Igen megvan 2 millióbol. Nem is értem mikor irják sokan hogy bovitenek 12 nm kis lyukat es irják hogy 4 millió. Jesszusom, ott valamit nagyon benéznek. Az már egy fél ház.

2016. márc. 8. 17:34
 4/7 anonim ***** válasza:

De már végeztetek a bővítéssel? Megvannak a számlák?

Ezért kérdezem:

"Az igénylő vállalja, hogy a készültségi fok arányos folyósítást megelőzően bemutatja az adott készültségi foknak megfelelő, a hitelintézet által elfogadott költségvetésben szereplő bekerülési költség legalább 70 %-áról a támogatott személy saját nevére kiállított számláit. A számlabemutatási kötelezettség teljesítése során bővítés esetén kizárólag a kérelem benyújtását követően kiállított olyan számla fogadható el, amelynek kibocsátója az állami adóhatóság nyilvántartásában működő adóalanyként szerepel, vagy azt az állami adóhatóság igazolja."

Ugyanis csak azokat a számlákat fogadhatja el a bank, amik a kérelem benyújtása után kerülnek kiállításra. Tehát először meg kell igényelni, aztán bővíteni, számlákat gyűjteni, majd utána lehet lehívni a támogatást. Így ha már készen van a bővítés és megvannak a számlák, akkor nem tudjátok igényelni.

2016. márc. 8. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Azért kell e-napló, mert a bővítést az építésügyi hatóság felé jelezni kell, kaptok rá építési engedélyt. Tehát kell tervező, aki megtervezi, benyújtja étdr-en keresztül a dokumentumokat. Általában kérnek statikai szakvéleményt is. Majd ezután lehet neki állni a munkának, és e-naplót kell vezetni, szomszéd, haver stb nem dolgozhat, kellenek teljesítménynyilatkozatok és így tovább. Nah így jön össze a 4 millió ft. Most már mondtam újat?
2016. márc. 8. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
ha mind a 2 milliót számlával igazoljátok és el is fogadják pont úgy mint ezt a 2 milliós költségvetést akkor 1 milliót adnak.Persze utólag adják és az igénylésre is elmegy egy kicsi...vannak egyéb költségek pl terveztetés stb de ezeknél úgy rémlik,hogy elszámolható.20% lehet a max amit használt anyagból csinálhattok számlával igazolva. Ha a 2 milliónak a 70%áról van számla akkor annak a 70%ának a felét adják ami nem valami sok.
2016. márc. 8. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszi. Az utolsó válaszban minden benne van. Erre voltam kívancsi.
2016. márc. 8. 17:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!