Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Hogy lenne célszerű egy...

GáborTNK kérdése:

Hogy lenne célszerű egy faházat szigetelni?

Figyelt kérdés

Eredeti terv szerint könnyűszerkezetes faház lesz. Előre legyártott oldalakon gondolkodtam ami így nézne ki kívülről befelé:

Lambéria->osb->párazáró fólia->gerendaváz->szigetelés->párazáró fólia->osb->lambéria

Esetleg van valakinek ezzel a kombóval tapasztalata? Érdemes mindkét oldalra osb-t rakni? Illetve mi lenne a jobb osb vagy rétegelt lemez? Kösz a válaszokaT!


2016. márc. 8. 22:28
 1/7 anonim ***** válasza:
A kis google-ba beütöd,hogy faház rètegrend. Ès ha kèpekre váltasz,azonnal látsz is egy csomó rètegrendet, robbantot rajzokat.
2016. márc. 8. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 vatafak ***** válasza:
a rétegelt lemez még az osb-nél is drágább ugyhogy felejtsd el. ha ragaszkodsz a külső lambéria borításhoz akkor jó amit leírtál de legyen legalább 10 centis kőzetgyapot a vázban vagy a viszonylag újnak számító fújt papírszigetelés is jópofa. ha pedig még jobb szigetelést szeretnél akkor hagyod a külső lambériát (amit amúgy is állandóan kezelgetni kell és a jó festékanyag K drága) és színezett hungarocell v gyapot rendszert (5-10cm) raksz fel
2016. márc. 9. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
A rétegelt lemez idővel szétesik rétegekre és vetemedik. Padlástér beépítésből tudom, hogy viszont kell szilárd, a levegő áramlását megakadályozó fal, azaz pl. OSB lap és nem elég csak légáteresztő szigetelés.
2016. márc. 9. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

1#Köszi a google-s tanácsot, de min írtam is a tapasztalatokra vagyok kíváncsi! :)

2# 100*100as gerendaváz lenne és én is min 10cm-es szigetelést raknék. A külső borítás mindenképp lambéria lenne főképp a hangulata miatt!

3#tapasztaltam már a rétegelt lemez szétesését, de azthittem a rossz minőség miatt volt.

OSB-ből ki mekkorát ajánl? én 15mmre gondoltam.

2016. márc. 9. 22:22
 5/7 anonim ***** válasza:

Ha télen is akarod lakni a házat akkor a 10 cm szigetelés nem elegendő, a külső oldalra még raknék kb 6-10 cm hungarocellt.Fel lehet párnafázni és mehet rá a lambéria.

Párazáró fóliát csak a belső oldalra kell tenni.Ha külső oldalra is akarsz fóliát tenni akkor az páraáteresztő legyen.

2016. márc. 10. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

" a külső oldalra még raknék kb 6-10 cm hungarocellt."


Hungarocellt faházra? Ez a tanács kb. felér egy gyilkossági kísérlettel ha kiüt a tűz. 10 cm kőzetgyapot elég, ha biztosra akarsz menni ragasztóhabarcsot használsz (ne a legalapabbat, hanem valami jobbat pl: baumit procontact) + fémes beütődűbel műanyag tiplivel


[link]

2016. márc. 11. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

A külső és belső oldalra is lambériát szeretne tenni,

ha kigyullad a ház már teljesen mindegy milyen szigetelés van a külső oldalon.

Egyébként léttál már könnyűszerkezetes házat épülni?

2016. márc. 17. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!