Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Mennyibe kerül felhuzni egy...

Petya183 kérdése:

Mennyibe kerül felhuzni egy házat? 120nm (150alap) 4 fal tető alapzat cserép vakolás kívül belül 3 szoba válaszfala és semmi más. Csak egy körülbelüli ár kell csak anyagköltség is jo és munkadijjal is. Áram fűtés padló nélkül. Ja + közművesítés

Figyelt kérdés
2016. ápr. 1. 11:02
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Számolj 200-250k-val per négyzetméter.
2016. ápr. 1. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
200ezer/nm? Az 120-al 24milla nem irtál picit sokat? Meg ez az anyag vagy minden?
2016. ápr. 1. 12:47
 3/11 anonim ***** válasza:

ez már minden.

ennyivel szoktak számolni, sajnos 20-ból nagyon szűkösen jönne ki, akkor már spórolni kéne pár dolgon, pl. olcsóbb, gagyi anyagokat venni, akár építőanyagot, akár burkolóanyagot.

2016. ápr. 1. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Teljesen készre most már inkább 250 ezres négyzetmeter árat mond mindenki. Áram, fűtés, burkolat nélkül ez olcsóbb. De miért nem.kell áram, fűtés, burkolat?
2016. ápr. 1. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Bátyám villanyszerelő anyag is olcsóbban van, fűtés ráér később, az építést tavaszra tervezem, csak legyen lakható beltér is mondjuk majdnem üresre kell, a mostani lakásból sok minden menne át
2016. ápr. 2. 11:58
 6/11 anonim ***** válasza:
De ugyanúgy e-naplózni kell a testvéred munkáját is, fűtés nélkül nem lesz lakhatasi engedélyetek, ha hitelt is vesztek fel, akkor azt nem fogadja el.a bank megfelelő készültségi foknak. Anyagról is kell számla. Attól függően, hogy milyen fűtésrendszer lesz, lehetnek elemei, amiket később nem tudtok megcsinálni, pl ha aljzatban visztek el csöveket. Ezenfelül ha most vagytok a tervezési fázisban, akkor ősz lesz, mire elkészültök nagyjából, mert idő kell a tervezőnek is, meg mestereket is kell keresni, és sokan már hónapokra, fél évre előre tele vannak munkával.
2016. ápr. 2. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Attól nem kell tartani hogy idén ebből ház lesz. Emberünk még az alapdolgokkal sincs tisztában. Ha most ráfekszik mindenre, és a pénz is megvan, jövő tavasszal lesz az első kapavágás.
2016. ápr. 2. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Én is ezeket akartam még írni, a tervezők és kivitelezők tavaszra, nyárra már le vannak kötve, mivel ez az építőipar szezonja. Ők ilyenkor keresik meg az egész éves pénzüket.

Ráadásul most a CSOK miatt még több megrendelésük lesz. Ha esetleg te is amiatt tervezel, kösd le most a jövő tavaszi kezdést, mert idénre kétlem, hogy találsz normális kivitelezőt.


És a másik válaszoló is jól mondja. E-napló van, a testvéred már nem dolgozhat neked számlák, tervek, stb. nélkül. Nem úgy van már, mint régen, hogy mindenki ért valamihez a faluban, és kölcsönösen felépítik egymás házát. Költségvetés, műszaki ellenőr, számlákkal igazolni mindent. Kőkeményen fogják ellenőrizni minden lépcsőfokát az építkezésnek.

2016. ápr. 2. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Bocsi az lemaradt hogy ez Ausztriában lesz. Nincs E-naplo itt kicsit más dolgok vannak, lassan össze áll a kép de nem kértem senkit hogy itt okosítson hogy milyen naplo kell meg hogy mire kell előre gondolni, egyedül csak egy OTTOHNI ház felhuzási árát kértem , azzal tudok számolgatni. A többi infó 90%-át már beszereztem ittkint. (Pl kömüves brigád magyarból bejelentés nélkül is megy(itt főleg a románok így épitkeznek )) Egy magyar kb árral +/- 5millával lett volna szükségem
2016. ápr. 3. 17:40
 10/11 anonim ***** válasza:

B...ki, még neked áll feljebb?

Írtunk árakat, és be vagy sértődve, hogy kiokosítanak?

Ez volt a kérdés!


Ja, hogy te csak épp a leglényegesebb információt nem adtad meg?

És még mi vagyunk a hülyék?

Ki az a birka, aki bármiféle törvényi dolgot kérdez (az építkezést eléggé szabályozza az állam), és nem írja oda, hogy ja, ez egy másik országban lesz!


Mindjárt kiírok egy kérdést, hogy hogy működik a magánbiztosítós rendszer, aztán majd kiosztok mindenkit, mert nem sz.pták ki a kisujjukból, hogy én az USAra gondoltam.

2016. ápr. 3. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!