Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Ha egy meglévő alapra építenék...

Ha egy meglévő alapra építenék új házat az mennyivel lenne olcsóbb?

Figyelt kérdés

Kinéztem a környékünkön egy telket, amin van egy "félkész" ház, kb. 70 nm alapterületű, két szintes. Viszont csak a földszintet és félig az első szintet építették meg, még tető sincs rajta, a téglák "csupaszon" burkolat nélkül, ablokok nuku. És így áll olyan 20 éve, tehát minden bizonnyal bármiféle továbbépítésre alkalmatlanná tette az idő(járás) és a hanyagság. Ráadásul kis méretű téglából van, ami nem is a legnépszerűbb mostanság.


Na de a kérdés, amiben hátha tudtok segíteni. A ház alá van pincézve, elvileg az száraz, ebből gondolom, hogy az alapbeton jó lehet (akkor is ha felülről esetleg kapott egy kis esőt az évek alatt)?


Ha tegyük fel megtartanám ezt a ~ 70 nm alapterületű kész alapot és erre húznék fel egy:


A., téglaházat (min 38-as porothermet vagy hasonló hőszigetelő képességűt)

B., valamilyen könnyűszerkezetes házat (még nem néztem utána)


Az mennyivel tenné olcsóbbá az építkezést? Illetve erre az építkezésre annó volt engedélyeztetés, az én új terveim véghezvitelét ez inkább egyszerűsítené vagy gátolná?


Köszönöm a válaszokat előre is!



2016. ápr. 22. 14:26
 1/5 A kérdező kommentje:
Azt kifelejtettem, hogy olyan nettó 100 nm körül tervezném, tetőtérbeépítéssel.
2016. ápr. 22. 14:27
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Az alapozás a teljes építési költség kb. 10 %-a, plusz lesz pincéd ingyen. Ebből azért valamennyit levon a bontás. Kötött dolog, pontosan kell követni a meglévő alapokat, elég macerás hozzá toldani, stb.

Először statikusnak meg kell vizsgálni, 20 éve lehet olyan vacakul csinálták meg, hogy inkább jobb elbontani.

2016. ápr. 22. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
A bontás, valamint a törmelék elszállítása valószínűleg elvinné a "hasznot".
2016. ápr. 23. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Alapozás ára kb 20000Ft/m2. Pince készítés ára 100000Ft/m2.

Ha megfelelő minőségű anyagból készült vétek lenne elbontatni.

Nézesd meg szakemberrel.

2016. ápr. 23. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszi utolsó, ez nagyon hasznos információ volt - már csak a számolás és miheztartás végett is!
2016. ápr. 23. 22:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!