Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Egy 5-10 emeletes lakohaznak...

Egy 5-10 emeletes lakohaznak kb. hany meter melyen vannak az alapjai?

Figyelt kérdés

A velunk szembeni teruleten markoloval dolgoznak, es mar legalabb 10 meter melyen assak ki a foldet.

Ebbol lakohaz lesz? Melygarazs? Mi a tok?


2016. ápr. 25. 07:37
 1/5 anonim ***** válasza:

Ha 10 méter mélyen vannak a földmunkával, akkor mélygarázs.


Mondd, honnan jöttél rá? :)

2016. ápr. 25. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
10 méter az elég sok, az 3 szint mélygarázs. Amúgy ekkora épületnél az alapok még mélyebben vannak, fúrt vagy vert cölöpök, sokszor további 10-15 m mélyen. Nagyon függ a talajviszonyoktól. (Pl. sziklás talajra nem kell :-) ezért is alkalmas pl. Mathattan nagy felhőkarcolók építésére, egy nagy tömör szikla az egész sziget - nálunk laza öntéstalajok vannak, szinte reménytelen vállalkozás ilyen magas épületeket építeni.)
2016. ápr. 25. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

#1 Bocsi, nem ertem. 10 meteres godornel honnan lehet tudni, hogy esetleg melygarazst epitenek (csak peldanak irtam), vagy egy magas epulethez kellenek a mely alapok?


#2 Sziklas a talaj, de rajta nagyon vastag a porszeru fold. Kicsit felsivatagos a terulet. (Torokorszag)

2016. ápr. 25. 22:06
 4/5 anonim ***** válasza:
Onnan, hogy az alapozás miatt nem termelik ki a földet. Az alapokat beverik (ezt azért hallottad volna), vagy befúrják. Nem fognak alapozni, aztán visszatölteni a talajt :-) Ott valami helyiségek lesznek, általában mélygarázsok.
2016. ápr. 25. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Koszonom szepen a valaszodat, most mar ertem. Mentsegemre legyen mondva, hogy lany vagyok, es egyaltalan nem ertek a dologhoz. :)
2016. ápr. 29. 09:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!