Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Hogy kezdjünk bele az építkezé...

Hogy kezdjünk bele az építkezésbe?

Figyelt kérdés

Belemerhetünk úgy vágni az építkezésbe, hogy kb. 100 nm-es házat szeretnénk és 25 millió forintunk van jelenleg rá?

Tavasszal szeretnénk elkezdeni építkezni, addig még 2 millió forintot meg tudunk spórolni. Elég ennyi pénz hozzá?

Hogy megy manapság az építkezés, az e-naplóval? Pl. ha apukám villanyszerelő, 20 évet dolgozott is benne, de már nem csinálja, tehát nem számlaképes, akkor nem is végezheti ő a munkát?

Mindenről számla kell?

Áfa-visszaigénylés hogy működik?

Beszerezhetem én az alapanyagokat, vagy a kivitelező szerzi be onnan, ahol szokta? Tehát utánajárhatok én, hogy az adott alapanyag hol a legolcsóbb, vagy rábízom egy kivitelezőre és onnantól kezdve nekem nincs beleszólásom?


Ha terveztetek egy házat, akkor utána arra a tervre kérhetek árajánlatokat különböző cégektől?

Bocsánat a sok hülye kérdésért, de szeretnénk nagyjából átlátni a dolgokat, hogy ne bukjun milliókat hülyeségek miatt.


2016. jún. 9. 10:53
 1/6 anonim ***** válasza:
20%
Na ilyen esetben az 1. lépés hogy bemész a helyi polg.m.-i hiv.-ba ott lenni kell ehez értő személynek. Ő mindenben felvilágosít vagy pedig tud ajánlani olyas valakit aki otthon van a tervezésben ügyintézésben. Magyarul felfogadsz egy felelős műszaki vezetőt . Vagy felgogadsz egy kivitelező céget aki épít is és minden engedélyt papírmunkát elvégez.
2016. jún. 9. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
45%

Az elsőnek a fejében van egy kis zavar...

1. Keresel egy tervezőt. Nem a legolcsóbbat, hanem akit jó szívvel ajánlanak, vagy a környéken vannak megépült házai, amik tetszenek.

2. Már a telekválasztásnál kéred a tanácsait. Egy jó telek félsiker. A tervező meg tudja azt is nézni, mi építhető az adott telekre. Ezek az infok minden település honlapján fenn vannak, de szakérelem kell az értelmezéshez.

3. Megtervezteted, engedélyezteted vele a házat.

4. Igen, a tervek alapján kérsz ajánlatot generál kivitelezőtől.

5. Választasz, a kivitelező beszerzi az anyagot, megépíti, intézi az e-naplót, használatbavételt, mindent.

6. Műszaki ellenőr akkor kell, ha több kivitelezővel szerződsz, pl. külön burkolásra, stb. Ekkor neked sokat kell szervezni, annyit nem ér az egész, főleg ha nem értesz hozzá és időd sincs.

7. Közvetlen családtag dolgozhat a képzettségének megfelelően szla nélkül is, tehát apukád szerelheti a villanyt, de pl. unokatestvér már nem dolgozhat családtagként.

8. Még egy kis pénzt gyűjts, nagyon fapados ház jön ki a megadott összegből.

2016. jún. 9. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
0%
Jaj de nagyképű vagy . Én így csináltam mikor építkeztem és mivel a kérdés erre vonatkozott leírtam a saját tapasztalatomat. Ennyi . Vegyél egy kicsit vissza nem kell ez a nagyzolós majd én mindenkinél jobban tudom duma. Nem hasraütésszerű kitalációt írtam csak azt amit én tapasztaltam.
2016. jún. 9. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
250 ezer / m2 áron, úgy hogy a komplett villanyszerelésnél csak az anyagot kell megfizetni azért ne mondjunk már ilyeneket, hogy csak nagyon fapadosat tud építeni.
2016. jún. 10. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
51%
Ki ne oktasd már a nagy szakértőt a kettest.
2016. jún. 10. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
A nagy szakértő, a kettes építész, közel 30 év gyakorlattal. Főleg projektmenedzsmenttel foglalkozik, évente több épület megépítését levezényli a terveztetéstől a kulcsátadásig. Biztos nincs tisztában az egyes szereplők feladatával és az árakkal sem...
2016. jún. 10. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!