Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Lehetséges a belső párkányt...

Lehetséges a belső párkányt "kihagyni"? Működőképes amire gondolok vagy nem szokás így?

Figyelt kérdés
Házfelújításban vagyunk. Kicseréltük az ablakokat és én nem szeretnék belső párkányt, csak egyszerűen oda is vakolatot tetetnék, gletteltetném és festetném. Mivel nem akarunk semmit rakni az ablakokba és úgyis lesz függöny előtte, így sok nem is látszódna belőle, így nem látom értelmét és őszintén megmondom nem is láttam olyan párkányt eddig, ami tetszene. De a férjem szerint ilyen nincs. Párkány kell, ő még nem látott olyat, hogy nincs. Én láttam már. De nem tudom megmondani, hogy hol, így nem tudom neki megmutatni, hogy ez hogyan néz ki. Szerinte ez nem szokás így, és ő ezt nem is hajlandó közölni a mesteremberekkel, mert nem nevetteti ki magát. Ez tényleg ennyire ritka?
2016. jún. 9. 22:56
 1/7 anonim ***** válasza:
23%

Szokott lenni belső párkány? Végülis lehet, rég jártam mások házában :D Igen, emlékszem ilyenekre...


Nekünk nincs. Szépen le van glettelve, harzózva, mintázva, lazúrozva és lakkozva, nekem nagyon bejön :)


De én nem vagyok mérvadó, én még a fürdőszobát is papírral burkoltam (gyönyörű, fúgátlan s már sokaknak bevált, viszonylag tartós, a dupla vagy tripla lakkréteg jót tesz neki. de főleg gyönyörű és időigényes :D) s csempe sincs sehol. Nem igazán érdekel, hogy máshol mi a szokás, ha nekem az nem tetszik és a célnak tökéletesen megfelel az én megoldásom.

2016. jún. 9. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

A festék persze más, de ha nem tesztek oda semmit, akkor teljesen jó az is. Régen is így volt a házaknál, ugyanolyan volt az ablaktól beljebb eső rész, mint a fal.

Nekünk mindenféle van egyes ablakokban (virágok, konyhai cuccok), úgyhogy erősebbre és takaríthatóbbra csináltuk, de alapesetben teljesen oké simán festve is.

2016. jún. 9. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Bocs, nem állom meg, hogy megint írjak. A mesteremberek véleménye teljesen mellékes, mivel ez merőben ízlésdolog. Gondoljanak, amit akarnak s csinálják meg.

Nekem az a fura, hogy a férjedet a mesteremberek róla alkotott véleménye érdekli, s nem a te vágyaid. Most ezt nem ilyen személyes életbe beleszólásként értsd, mert nem az akar lenni, csak hogy ne vigyük már túlzásba a "jajmitszólnak" dolgokat, sokkal fontosabb az, hogy nekünk feleljen meg a saját házunk.

néha küzdeni is kell. A tervező sem akart először olyat tervezni, amilyet mi akarunk, pedig semmi extrém vágyunk nem volt. Még azt is előadta, hogy ha nincs külön gardróbja a páromnak és nekem, az megrontja a kapcsolatot meg ilyenek...

A vizesek lekínaizták a céljainknak tökéletesen megfelelő, csinos s amúgy magyar csapjainkat.

Másoknak az üvegtégla nem jött be az ablak helyén, mert ők ott falaznának. És? Ez nem az ő házuk.


Mi lenne a világból, ha mindig mindenki csak azt csinálná, ami szokás? ;)

2016. jún. 9. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Nekünk volt ilyen, de nem jó, koszos, poros (hiába törölgetem, koszos lesz), ha mosom az ablakot és véletlen ráfolyik a víz, szintén koszos lesz.

Véletlenül nyitva marad az ablak ha esik az eső, beázik, szintén hagyhat foltot.

Szóval nekem nem vált be.

2016. jún. 10. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is volt egy ilyen ablakom. Ha párásodik (ami télen előfordulhat) folyik le a víz a vakolt-festett részre. Alig vártam a lakásfelújítást és kiburkoltam kőmozaikkal. Szebb és praktikusabb is. Szerintem érdemes csináltatni, kérdés hogy milyet: a sima, műanyag ablakhoz adott műanyag belső könyöklőt én se tenném oda. Lehetne asztalossal csináltatni fából vagy vízálló laminált bútorlapból olyan színben, formával ahogy neked tetszik. Vagy kiburkolni. Vagy ha semmi nem tetszik, akkor ne rakj oda most, aztán az évek múlásával kiderül, hogy bevált -e. Viszonylag könnyen pótolható. Más véleményem engem se érdekelne.
2016. jún. 10. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Miért ne volna lehetséges? Nem fog kimenni az építési hatóság bontási felszólítással, ha kihagyod a párkányt. :-)

Nálam a szobákban és nappaliban az ablak színével azonos fa párkányburkolat van, a fürdőkben, wc-kben ugyanabból a csempéből van burkolva, mint a falon ami van, konyhában szintén csempe, az előtér rusztikus-lambériás, ott az ablakpárkány is azzal van kiburkolva.

2016. jún. 10. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 MZ.per.X ***** válasza:

Persze hogy lehetséges, szimplán levakolják és glettelik, festik mint a falakat.


Viszont tényleg baromi szar megoldás. Vízszintes felület, megáll rajta a por, lemosni, letörölni nem tudod rendesen mert szétkenődik, befolyik a víz akkor azt sem tudod letörölni, beszívódik a vakolatba.


Nem egy praktikus megoldás. Ha más nem, fal színével azonos csempével kiraknám.

2016. jún. 11. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!