Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Mit érdemesebb anyagilag?...

Mit érdemesebb anyagilag? Magasabb hőszigeteltésgű téglát venni, vagy egy alacsonyabbat és leszigetelni a falat?

Figyelt kérdés

Egy ilyen típusú tégla önállóan:

"PORObrick NF RW 30 hőszigetelt tégla"


vagy


egy ilyen: "PORObrick NF 30/24/24 falazótégla"

mondjuk 10 cm-es szigeteléssel?


Minden lehetséges opció érdekel, más méretű téglákkal is.



2016. jún. 13. 00:48
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Reméljük, hogy a hőszigetelés fokozása nem megy az állékonyság rovására. A malter alapú kötőanyag hőhíd.


Én 30 cn NF téglából építkeztem és 12 cm EPS-el borítottam be a falakat.

Hibátlan. A legnagyobb hidegben 2 C fokot hűl a lakás egy éjszaka alatt, ha lekapcsoljuk a fűtést. A hálószobákat leszámítva, mert azok melegednének, ha a szellőző réseket lezárnánk.

2016. jún. 13. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Ezt ki kell számolni.

A csak téglára vonatkozó egyszerüsített képlet (elhanyagolások és hőátadás = 20 w/m^2K, valamint vakolat elhanyagolva, úgyis vékony)

[1/R]=[1/20]+[1/(hővezetési tényező tégla/tégla vastagság)]+[1/20]. A kapott eredménnyel oszd el az 1-et és megvan a hőátbocsátási tényeződ. (reciprok képzés)


Egyszerüsített képlet szigeteltre, az előbbi elhanyagolásokkal.

[1/R]=[1/20]+[1/(hővezetési tényező tégla/tégla vastagság)]+[1/(hővezetési tényező szigetelés/szigetelés vastagság)]+[1/20]

Itt újra kell egy reciprok képzés (mint az előbb). Ha a dühbelek hőveszteségét is bele akarod számítani szorozd meg durván 0.9-el.


A nagyobb szám a jobb, ez kb szigetelésfüggő. MINDEN mértékegységet SI-be helyettesíts be, így a vastagságokat méterben. Természetesen minden szigetelés és téglatípushoz különböző érték fog társulni, ezt neked eldöntened. A hővezetési tényezők katalógus adatok, lambdával jelölik általában, W/mK mértékegységgel.


üdv, épületgépész kolléga.

2016. jún. 13. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2016. jún. 13. 08:36
 4/7 anonim ***** válasza:
Manapság kezdenek kifutni a sima NF-ek, amik 0,5 körül hőátbocsájtási tényezővel bírtak, alig drágább a K (klíma tégla) amik 0,3 körül vannak, és jelentősen drágább a szigetelőanyaggal tömött passzívház tégla, de az is csak 0,2 körül van. Szerintem a K tégla, plusz szigetelés ár/értékben most a legjobb. Mi K30+12cm grafitos szigetelést választottunk, 1%-ra vagyunk a passzívház értékeitől és a költségen szinte alig nyomott valamit.
2016. jún. 13. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Kedves utolsó hozzászóló!


Jól hangzik. Így mennyibe került 1nm fal?

2016. jún. 13. 10:46
 6/7 anonim ***** válasza:
Ezt könnyen ki tudod guglizni, had ne tegyem meg helyetted, inkább annyit mondok hogy NF30-cal volt tervezve a ház, módosítottam klíma téglára, és ez volt 138e (tavaly) plusz költség az egész házra vetítve.
2016. jún. 13. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

szerintem maradjon az nf tégla és szigetelés.. azt fogod a legolcsóbban megkapni, de számolj utána..

épületgépész már válaszolt neked, az alapján kiszámolod a hővezetését a faladnak, és megnézed hogy mikor lesznek az értékek egyenlőek, és rájössz bármely megoldást választod a legjobb sima nf tégla és polisztirol.

Ráadásul ha pl van egy beton födémed, ott lazán tudsz hőhidat csinálni mert vékonyabb lesz a polisztirol. Szóval célszerűbb egyenletes szigetelést választani, és az pedig az, ha a külső burok van jól leszigetelve..meg vastagabb szigetelésbe jobban tudsz rejtett redőnytokot tenni, de a simát ami olcsó is lazán bele tudod tenni, és ha elég ügyes vagy hőhíd mentesen, minél vékonyabb a szigetelés ezek annál bonyolultabbak.


a polisztirol vastagságát se érdemes a világ végéig felvinni, egy bizonyos vastagság után már nem sokat fog számítani, pl évi 800-1000 ft gázt max, gyakorilatilag hanyagolható, ilyenkor érdemes rápörögni a lakás légcsereszámára, és azt is valamelyest optimalizálni, van az a pont (és elég hamar eljön) amikor már sokkal többet számít mint a fal hőszigetelése.

2016. jún. 17. 06:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!