Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Vasoszlop, közé kerítésdrót,...

Vasoszlop, közé kerítésdrót, növénnyel futtatva, milyen távolságra kéne rakni az oszlopot?

Figyelt kérdés

Kerítést csinálnék utca frontra. Szeretném borostyánnal befuttatni, de nem tudom mekkora terhelést ad a növény ha megnő..nem szeretném ha kidőlne majd egy 7-8 év mulva borostyánostul az egész?


180cm körüli magas kerítés lenne milyen hosszu csövek kellenének az oszlophoz?(mennyire kéne beengedni a földszint alá?



2016. jún. 18. 14:17
 1/2 anonim válasza:

Én így csinálnám:

- 20-30 cm átmérőjű furat a földbe, 60 cm mélyre

- Ebbe állítanám bele az oszlopot, kibetonozva

- 1,80 magasságnál, 2,50-260 es oszlopot használnék

- 2-2,5 m távolságra tenném őket

- 3 sorban tennék feszítő huzalt (alul-középen-felül)

- A sarkokban mindkét irányban tennék ferde oszlopot, amik megtámasztják a sarki oszlopot

- Ha hosszú az egyenes szakasz, néhány oszlopot megerősítenék ferde támasszal!


Biztosan lehet még ezerféleképpen csinálni, én így csinálnám!

Akkora eszeveszett tömege nem lesz a növénynek, szerintem


Minimum tüzihorganyzott drótfonatot válassz, bár az sem örök élet! A drótfonat előbb utóbb elrozsdásodik, megroskad, a növényzet miatt lehet, hogy erőteljesebb korrózióval számolhatsz!

Én, ha drótfonatos kerítést készítenék, biztosan öntenék neki egy kis lábazatot betonból, mondjuk 15 cm vastagságban, 40 cm magasan, 20 cm-re a földbe süllyesztve, így elejét veheted annak, hogy pl. egy kutya átásson alatta! Nyilván így drágább lesz a dolog!


Remélem segítettem!

2016. jún. 18. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen!
2016. jún. 19. 08:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!