Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Leírnátok az építkezés fontosa...

Leírnátok az építkezés fontosabb lépéseit? És azt, hogy az adott lépések milyen bonyolultságúak az építés többi részéhez viszonyítva? Magyarázat lent!

Figyelt kérdés

Például:


1. Terület megtisztítása (nem bonyolult, nagyjából 0,5 % az építtetés egészéhez viszonyítva).


2. Alapásás (kézzel lassú (250 nnégyzetméter esetén 4 hét), géppel gyorsabb, pár nap, de drága, hozzávetőlegesen 2 %).


3. Alapozás (kézzel... ennyi és ennyi idő, gépekkel... stb, stb, 3 % az építkezésből kivett része).


...


7. Falazat elkészítése (vályogtéglákból X idő, ügyelni kell a szigetelésre, a vizesedés káros, építése kézzel történik, 7 % a többi munkafolyamathoz viszonyítva. Vasbetonból géppel, stb, stb, X idő, 5 % a viszonyított aránya).


Ilyesmit szeretnék itt látni, az elejétől a végéig pontokba szedve (vagy ha linkeltek weboldalakat, melyek ezeket így lépésről-lépésre elmagyarázzák, és, hogy a különböző munkafolyamatok milyen fajsúlyúak (időigény, folyamat leírása, mivel és hogyan történik, időigény X - pl. 250/300 - négyzetméteres ház esetén), akkor nekem az a linkgyűjtemény is tökéletes)!



2016. jún. 20. 09:57
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

Ezer meg egy dologtól függ már az alapozás maga is. Miből épül a ház? Mekkora lesz? Hány emelet? Pince? Milyen a telek lejtése? Milyen anyagra kell épülni? Milyen a ház elosztása? És ezek a kérdések csak a legalapvetőbb kérdések.

Nem ok nélkül van rengeteg szakma, ami ezzel foglalkozik. Nem ok nélkül kell egy építkezéshez tervező, statikus, fmv, kőműves, ács és még egy sor szakember...

Ilyen általános listát nem lehet összeállítani.

2016. jún. 20. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:

Látszik, hogy nem értetted meg. :) Nem baj, lehet (hogy még így sem...) nem elég pontos a kérés felétek. Próbálom érthetőbben:


-> AZ <- építkezés fontosabb lépéseit várom írott formában Tőletek.


NEM EGY építkezésnek, hanem -> MAGÁNAK AZ <- építésnek a lépéseit.


Senki nem azt kérte, hogy adott ház felépítésének folymatát írjátok le, hanem, hogy bármely ház felépítésének mik a pontokba szedett fázisai (illetve azok egymáshoz viszonyított nehézségei arányszámai, kisebb magyarázattal mellékelve)?


Pont, ahogy a fenti példával el is kezdtem (az a 250-300 négyzetméter csak egy felvetés/irányszám, semmi több, nem konkrétumnak kell venni, írhattam volna akár 500-1000 nm-t is). De mivel az csak az én példám, nem biztos, hogy igaz is, hátha Ti jobban tudjátok!


Így érthetőbb már? :) Remélem igen.


Tényleg szeretném tudni! Sőt, nem is kell leírnotok, ha valahol már ilyen formában fent van a neten, elég maga a link-gyűjtemény is.


Előre is millió köszönet, ha jön majd válasz! :)

2016. jún. 20. 13:57
 3/13 A kérdező kommentje:

Még egy plusz segítség a végére - kisebb részben ezért is íródott a kérés Hozzátok:


"Egy átlagos építkezésnél a falazat költsége a teljes bekerülési költségnek a 3-6%-a."


Ezt olvastam itt a gyakorin, igaz ez árakra vonatkozott, de ebben keményen benne lehet az is, hogy egy kevés százalék csupán maga a (példánál maradva) vályogtéglákból épült fal is.


Tehát - így talán már tiszta lesz, hogy (részben) miért íródott ki általam a kérés Felétek - melyek azok a lépések, melyek összetettebbek/bonyolultabbak a falazat alapozásra felhúzásánál, és ezek egymáshoz viszonítva mennyire bonyolultak.


Illetve úgy egyáltalán mik az építkezés lépései némi magyarázattal (és a fent kért arányszámokkal/viszonyításokkal) kibővítve?

2016. jún. 20. 14:05
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

Organizációs tervet szeretnél, költségvetéssel, erőforrás kigyűjtéssel, ütemtervvel? Hát persze!

Nem gondolod komolyan, ezt normálisan megcsinálni nem 1-2 óra!

Ezt még az engedélyes terv sem tartalmazza, a kivitelinek is csak a költségvetés a része!

Fizetsz érte?

2016. jún. 20. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

Harmadszorra is átolvasva is értelmetlen az egész.

Nem derül ki konkrétan mit is szeretnél!

Erre általánosságban nem lehet válaszolni.

2016. jún. 20. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

Utolsó! Rettenetesen látszik, hogy te sem értetted meg! De azért "na persze"-zni tudsz. ;)


Nem ilyen specifikus dolgot kértem. (Soha nem is kérnék - az olyat irodák intéznék szaftos összegekért.)

Legyetek szívesek értsétek már meg. :)


Olvassa el többször mindenki a második és harmadik hozzászólásban írtakat, kiváltképp az alábbi kettőt:


1. "NEM EGY konkrét építkezéstre kérdeztem rá..."


2. "A falazat költsége az építkezés 3-6 %-a."


Ezt a két fontos bekezdést olvassátok vissza, mert ezekkel már mindenki számára tiszta lesz, mit kívánok Tőletek. Csupán egy általános építkezési leírást, munkafolyamatokra lebontva, és, hogy azok közül melyik összetettebb/bonyolultabb a többi fázishoz képest, arányszámokkal/magyarázatokkal/észrevételekkel.


Valóban köszönet előre, ha jön majd válasz. ;)

2016. jún. 20. 15:47
 7/13 A kérdező kommentje:

Mégvalami: az én saját (laikusként elkezdett) legfölső példám SEM adott építkezést ír le, hanem az építési folyamatokat próbálja összegezni.


Ott SEM konkrét adatok szerepelnek, hanem arányszámok (százalékok formájában) magyarázatokkal kiegészítve, de mivel nem egy tapasztalt építész írta, ezért pontatlanok.

Szeretném, ha ilyen listát írna valaki, aki (pontosan) tudja, hogy az építkezéseknél melyik munkafolyamat a legbonyolultabb, vagy legpepecselősebb, vagy legkomplikáltabb, vagy legegyszerűbb, legkevésbé szakértelmet igénylőbb, stb. És ahogy a harmadik hozzászólásában idéztem, hogy "X dolog az építkezések csupán 3-6%-a", úgy a tapasztalt válaszadó is odaírja a munkafolyamat végére, hogy az adott lépés az építkezések során ennyi és annyi százalékos részét teszi ki a teljes építkézésből. Körülbelül.


Tehát ilyen összegző-summázó tájékoztató-jellegű dolgot szeretnék látni. Nem kell hosszasan, esszészerűen fogalmazni, de legyen benne minden, hogy milyen folyamatok vannak az építkezések során, az mennyire összetett, vagy egyszerű a többi fázishoz képest, és az építkezések során az mekkora részét teszi ki körülbelül a teljes folyamatnak.

2016. jún. 20. 16:02
 8/13 A kérdező kommentje:

A legfölső kitalált példát alapul véve:


100 % bármely családi ház felépíttetésének egésze. Legyen az a példánál maradva akár 250 nm, akár 2000, teljesen mindegy. Ebből a 100 %-ból X % az alapozás, X % a falazás, X % a... Stb, stb, stb. Aztán a körülbelüli százalék-érték mellé röviden odaírva: X dolog X %, ennyire és annyira összetett/nehéz, ezt és azt kell tenni vele/érte. Ehhez és ahhoz szakértelem kell, azt és amazt egy avatatlan is megcsinálhatja. Elég rövid, velős tőmondatokkal is a folyamatokat leírni. Szeretném tudni, hogyan zajlik egy-egy építkezés - csupán ennyi, nem kérek bonyolult dolgot.


De remélem ezt (a lépéseket/fázisokat, azok összetettségét/egyszerűségét, az adott munkafolyamat hozzávetőleges arányszámait a teljesen felépített, kulcsrakész ház építéséhez viszonyítva) Ti jobban tudjátok nálam. :)

2016. jún. 20. 16:22
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

"mit kívánok Tőletek. Csupán egy általános építkezési leírást, munkafolyamatokra lebontva, és, hogy azok közül melyik összetettebb/bonyolultabb a többi fázishoz képest, arányszámokkal/magyarázatokkal/észrevételekkel."


Ilyen nincs! Nincs általános építkezés!!!!!

Mit hasonlítsak össze a sávalapot a cölöpalappal?

Vagy a monolit vb. födémet a fafödémmel vagy a kéregpanellel? A falazott szerkezetet a könnyűszerkezetessel?


"Tehát ilyen összegző-summázó tájékoztató-jellegű dolgot szeretnék látni. Nem kell hosszasan, esszészerűen fogalmazni, de legyen benne minden, hogy milyen folyamatok vannak az építkezések során,"


Hiába kérdezed meg 3x ugyanazt, más szavakkal! Értelmetlen amit kérdezel, mert nem lehet általánosítani.


"az mennyire összetett, vagy egyszerű a többi fázishoz képest, és az építkezések során az mekkora részét teszi ki körülbelül a teljes folyamatnak."


Mihez képest? Mondd meg mire gondolsz! Hasonlítsam össze a vakolást a falazással?

És ha nincs vakolat!? Vagy nincs födém?

2016. jún. 20. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim válasza:
100%
Csatlakozom az előttem szólókhoz. A kérdésedre nem lehet választ adni. Nincs átlagos építkezés, nincsenek átlagos megoldások. Teljesen mások a számok egy téglaháznál, egy könnyűszerkezetes háznál. Más az anyag-és időigénye egy monolit födémnek, egy fagerendás megoldásnak. Más egy padlófűtés kiépítése és más egy radiátoros rendszernek. De el lehet bíbelődni a világítással is hetekig, ha nem csak egyszerűen egy-egy lámpát akarsz, hanem bonyolult, rejtett világítást stb.
2016. jún. 20. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!