Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Mi lehet ez a szennyvízzel...

Mi lehet ez a szennyvízzel kapcsolatos akna a ház és az utca között?

Figyelt kérdés
Elsősorban a neve és a miértje érdekel. A vízóra akna mellett van, apám mikor még élt azt mondta sose nyissam ki mert büdös, de hogy mi az, azt nem tudom. Másrészt egy iszapszerü anyaggal tele van manapság, ez felnyomja a beton tetejét és egy kicsit kijön. Emiatt elcsúszik a fedél időnként és a multkor gazolás közben sikerült rálépnem és beleesnem (nem vicces). Akkor éppen nem volt ennyire tele. Szép is voltam utána hetekig. A házban a lefolyók néha bugyognak de lemegy minden egyelőre. Na de mi ez, mire jó, és feltételezem gond van vele, mit csináljak? Kösz előre is

2016. júl. 6. 10:19
 1/8 anonim ***** válasza:
emésztő
2016. júl. 6. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Van egy másik, sokkal nagyobb, most már üres gödör is amiből régen szivattyúztak nagy autóval de az a kert másik felén van, úgy tudom az az emésztő.
2016. júl. 6. 10:22
 3/8 anonim ***** válasza:

Az valószínű, hogy a házból kilépő szennyvíz vezeték tisztítóaknájának a fedele. És néha bizony ki kell nyitni, még ha büdös, akkor is, mert valószínűleg el is van telve, mosatni kellene.


Apropó, "Szép is voltam utána hetekig" nem merted lemosni magadról, vagy mi? ?

2016. júl. 6. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Tisztító, vagy összefolyó akna lehet. Valószínűleg dugulás van az elfolyó ágában és azért van tele.
2016. júl. 6. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

#3 de lemostam csak a zúzódások és véraláfutások.. beton az egész és fél lábam fenn maradt a földön a másik meg bele az aknába.. a fedele eközben hol volt arra nem emlékszem túl gyorsan történt.


Honnan folyik bele vissza ez a sár? Úgy tudtam hogy ahogy a házból kilép egy zárt csövön csatlakozik az utcai csatornába. Miért van nyitva ez valahol? :/ Kit kell kihívni aki kitisztítja? Szippantós autót?

2016. júl. 6. 10:43
 6/8 anonim ***** válasza:
Nálunk eddig egy alkalommal volt dugulás, de a kerti csapról az öntözőslaggal ki tudtuk mosatni.
2016. júl. 6. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Vagy tisztítóakna,vagy ha van benne szivattyú,kisátemelő akna. Az esőzések során beiszaposodhat. Szennyvíziszap akkor lehet benne,ha a rendszerben csőtörés,vagy repedés van. Azt kell kihívni,aki a szennyvízszámlán szerepel: magyarul a szolgáltatót.
2016. júl. 6. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Itt van pár kép, megmozdítani a fedelet nem akarom/tudom:


[link]

2016. júl. 6. 10:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!