Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Mi a véleményetek a polisztiro...

Mi a véleményetek a polisztirol gyöngyös / perlites HŐSZIGETELŐ VAKOLATOKról? Érdemes kísérletezni velük, vagy messze elmaradnak a "táblás" megoldásoktól? Mik az előnyeik és hátrányaik a táblás szigetelésekhez képest?

Figyelt kérdés

2016. júl. 28. 12:36
 1/7 anonim ***** válasza:
Szerintem ez parasztvakítás. Azt a vásárlói réteget célozzák meg vele véleményem szerint (ami lássuk be elég széles), akiknek nincs pénze komplett energetikai felújításra, de szeretnének spórolni a fűtésen. És a kérdésedre válaszolva igen, messze elmaradnak a táblás megoldásoktól.
2016. júl. 28. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm, egy véleménynek jó lesz. ;-) Objektív vagyok,

ezért várok további válaszokat is. Az ilyen zsákos

anyagok ára amúgy nem feltétlenül olcsó (sőt!) ...

2016. júl. 28. 13:21
 3/7 anonim ***** válasza:

A hővezetési tényezőjüket hasonlítsd össze. A PS gyöngyös vagy a perlites vakolat közel azonos, a táplás rendszerek hőszigetelése (PS vagy ásványgyapot, de a grafitos is) az előbbiek negyede.

Kézzelfoghatóan: 1 cm táblás hőszigetelés megfelel kb. 4 cm hőszigetelő vakolatnak. A mostanában nem rendkívüli 12-14 cm PS táblát 48-56 cm vakolattal helyettesíthetjük.

Mindenki eldöntheti, hogy érdemes-e...

2016. júl. 28. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

A perlitet mint adalékot nagyon régóta használják, és van több változata is. Betonba, vakolatba. Mivel csak adalék, így eleve nem tud olyan jól szigetelni mint egy egybefüggő hőszigetelő lap, sztem ez egyértelmű. Viszont könnyebb lesz tőle az anyag, és hatásosabb lesz egy sima betonnál vagy vakolatnál -hőszigetelési értékre. És nem utolsósorban a perlit természetes anyag, és van más előnyös tulajdonsága, ami miatt érdemes adaléknak is használni.

Szemben a polisztirol gyönggyel.

2016. júl. 29. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

'95-től egy olyan cégben kezdtem dolgozni, ahol duzzasztott perlitet készítettünk. A kész zsákos vakolatok szinte mindegyike tartalmaz több kevesebb perlitet, mert javítja a feldolgozhatóságot, és segíti a kötést is, mert visszatartja a vizet, nem szárad ki gyorsan a vakolat, tud szilárdulni a cementes anyag. Ha többet tettünk bele, akkor kisebb lett a tömege a kész vakolatnak, kiadósabb volt. A hőszigetelő vakolatok csak perlitet, cementet ês egy kevés adalékszert tartalmaznak, homokot nem. A cementpép rontja a hőszigetelést, de valaminek össze kell tartani a vakolatot: szükséges rossz, de nincs más. Ezt a vakolattípust a legnagyobb szemcseméretű perlittel készítettük. A perlit törik, ezért aki sokáig keverte, elrontotta.

A perlit duzzasztása nem egyszerü. Egyszer volt egy ügyfelem, aki nem duzzasztott perlitet keresett, hanem olyat, amit bányásznak. Tudni kell, hogy a kibányászott perlit úgy néz ki, mint a bazalt, ez is vulkanikus eredetű. Rákérdeztem, hogy mit szetetni a kővel? Azt válaszolta, hogy majd otthon szeretni duzzasztani. Kérdezem tőle, hogy tudja-e, hogyan kell. Azt mondja, hogy majd beáztatja. Biztosan jó lesz.

Nem tudta, hogy kb. 1200 fokra kell hevíteni, hogy a kristályvíz szêtrepessze az ásványt.

Ennek ellenére adtam neki, had áztassa. Azóta sem duzzadhatott meg...

2016. júl. 29. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
A 3-as és az 5-ös voltam.
2016. júl. 29. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Idéznék egy oldalról, most találtam. Alátámasztja, amit írtatok, illetve az eredeti

véleményemet is, amit megerősítettetek. Köszönöm! :-)


Íme az idézet:

"A hőszigetelő vakolatok alkalmazását csekély hőszigetelő hatásuk kérdőjelezi meg.

Ezt szemlélteti az a tény, hogy egy 5cm-es polisztirolhab lap hőszigetelő tulajdonságait

a kivitelezhetőség határait messze meghaladó 20 cm vastagságú perlit- vagy 10 cm vastagságú

polisztirolgyöngy tartalmú hőszigetelő vakolattal lehetne elérni."

2016. júl. 30. 13:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!