Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Vizesárok egy nagyobb kert...

Vizesárok egy nagyobb kert (rajta lakóház) körül valamennyire eltántorítaná a fosztogató tolvajokat (megspékelve távfelügyelettel és a kerten belül elektromos kerítéssel, működő kamerákkal)?

Figyelt kérdés

Lakott területektől valamelyest félreeső területről van szó, nincsenek közvetlen szomszédok, az árok telekhatáon belül kerülne kialakításra.


Szélessége négy-hét méter (elméletben, gyakorlatban majd remélhetőleg Ti megmondjátok, hogy elég-e, esetleg szélesebb kell, vagy netalán kisebb is megfelelő).


Nem tudom számítana-e a mélység, olyan egy-két méter mély árokra gondoltam, de lehet kisebb is, a lényeg az, hogy ne lehessen - nagyon - könnyedén átjutni rajta, vagyis:


Megnehezítse, késleltesse a próbálkozó senkiházi fosztogatók bejutását.


Részben elméleti kérdés, nyugalom, nem kell ölre menni miatta, csupán érdekel a működőképessége. :)



2016. aug. 9. 14:00
1 2
 1/16 A kérdező kommentje:

Ez kimaradt:


Célja, hogy megnehezítse, késleltesse a próbálkozó senkiházi fosztogatók bejutását addig, amíg kiér a biztonsági cég, vagy a maga rendőrség.


(Hallottam olyan szervezett bandáról, akik "tevékenykedésénél" ugyan hét perc alatt kiért az őrző-védő cég autója, de a rablás (MINDENT elvittek!) kevesebb, mint hét perc alatt végbement - nem volt ott már a közelben sem senki.)

2016. aug. 9. 14:15
 2/16 anonim ***** válasza:
Te vagy Zrinyi Miki? :D
2016. aug. 9. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
81%
Ha nincs vonóhíd, nem ér sokat.
2016. aug. 9. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%

És persze kell egy sárkány is!

[link]

2016. aug. 9. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
27%
De azt azért nem gondolod, hogy a telekhatáron kívül áskálódsz?
2016. aug. 9. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 gomzoli ***** válasza:
80%
Az még oké, hogy vizesárok, de azt fel is kell tölteni valamilyen vízzel, és az se hátrányos, ha a víz benne is marad valahogy. De ha az árkot teleülteted szederrel, akkor az pár év alatt áthatolhatatlan tüskés dzsungel lesz. Az árok ásásakor kitermelt földet az árok ‘belső' oldalára sáncszerűen fel lehet halmozni. Ennek tetejére lehetne derékig érő szögesdrót kerítést húzni, amit az árkon átvergődve, annak magasabbik oldalán felkapaszkodva szinte lehetetlen átmászni. A szögesdrót szálain elhelyezett kolompok pedig hanggal is jelzik, ha valaki mégis mocorog arrafelé.
2016. aug. 9. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:

Értékelem a humort :D (még ha csupán ilyen erőltett, kicsit sem vicceset vagytok csak képesek nyújtani), de ezek ellenére komoly válaszokat szeretnék itt látni, pláne, ha már ennyit foglalkoztam a kiírás pontos, részletekbe menő megfogalmazásával.


Tényleg rendben van, a humor az élet sója, kell is, de személyemet (ha hiszitek, ha nem) VALÓBAN érdekli, hogy működhetne-e ez a feltartóztató, késleltető védmű? A kérdés komoly.

2016. aug. 9. 15:25
 8/16 A kérdező kommentje:

Gomzoli tökéletes választ adott - látjátok, lehet ezt így is! Köszi, a tüskésített bozótrengetegre (és a kitermelt föld tetején szögesdrótra) nem gondoltam. Tényleg, ki az a nyolcosztályos, aki több méter tüskén jaj de szívesen át akarna jutni?


Ez egy megfontolandó, hasznos tipp volt! Neked is ment a zöld kéz.

2016. aug. 9. 15:30
 9/16 anonim ***** válasza:
74%
Ettől még a saját telkeden áshatsz, és idővel úgyis beomlik, így kerítést, ha van, vagy lesz azt beljebb kell tenni. Nem tudom mekkora kerületről van szó, de 8-10m-el beljebb vinni a határt, nem kevés. Akkor marad még az, hogy egy nem lopni vágyó arra járó valakinek se essen baja, plusz, ha állatok döglenek bele az se ideális.
2016. aug. 9. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:

"Gomzoli tökéletes választ adott - látjátok, lehet ezt így is!"


Az önteltségedtől nem veszed észre az iróniát!

:D


Mellesleg a vizesárok semmit se ér, ha nincs felvonóhíd, és a bejáró úton simán lehet közlekedni! Valahogy neked is be kell jutnod a házba, és ha a hidat nem emeled fel, akkor semmi értelme az egésznek!

2016. aug. 9. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!