Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Kb mennyiből jön ki egy 4...

Kb mennyiből jön ki egy 4 lakásos társasház építése?

Figyelt kérdés
A koncepcióm, az lenne, hogy egy 4 lakásos ( mind 100nm ) társasházat építenék vidéki vűrosban ( min. 10K de ideálisabb a 20K lakosú)villa típusú ház lenne. mindegyik lakas ugyanolyan adottságokkal rendelkezne, vagyis nem lenne folyosóra néző ablak, meg hasonlók. teljesen banki hitelből szeretném megoldani a dolgot,a felépulő ingatlan lenne a fedezet. a bankomat szeretném rá venni erre, ahol privátügyfél vagyok ( na nem mert rohadzul gazdag vagyok, hanem mert 30 éves vagyok és van 5 milliom ott, amihez járt ez a stétusz) egy projektcéget gondoltam, hogy létrehoznék erre. a ház stílusa, art deco és egykicsit angolszász ( a villa vonal) lenne.

2016. aug. 19. 09:05
 1/5 anonim ***** válasza:
Lakásonként minimum 20-25 millió plusz a telek ára. De erre nem fogsz magánszemélyként hitelt kapni. Hosszú múltú projekteket végig vitt cégek is nehezen kapnak hitelt. Van egyáltalán fogalmad arról, hogy mi ennek az egésznek a folyamata?
2016. aug. 19. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Most látom, hogy létrehoznál egy projektcéget. De így is esélytelen, hidd el.
2016. aug. 19. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
20 millió/lakástól számolj serényen fölfelé + a telek. Azért mert van ott 5 milliód, nem fogsz erre ennyi pénzt kapni,de ,hogy még a felét se az is biztos
2016. aug. 19. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Szép elgondolás,de az 5 millió és a projektcég is kevés hozzá. Ezt a piacot hidd el, vannak akik a kezükben tartják és nem szeretik a konkurenciát, meg is fizetik ennek az árát minden irányba.

Én javaslom, hogy inkább kapcsolatokat építs, ne társasházat és majd akkor veszed hasznát a projektcégnek. Tapasztalat.

2016. aug. 19. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 xswerdy ***** válasza:

Projektcégről akkor szoktunk beszélni, ha alapvetően van egy céged, aki valamiért egy projektet nem a saját nevében végez, hanem egy leányvállalat által (pl. mert az adott projektre összeáll olyan partnerekkel, akikkel amúgy nem tervezi egyesíteni a fő vállalkozását). A projektcég ugye a projekt lezárultával bezár, ami szintén komoly költség, a Te volumenedben nem éri meg.


Céget alapítanod valószínüleg célszerű, mert csak akkor tudsz 5% ÁFÁ-val dolgozni, meg pl. CSOK-ot akkor tudnak a vevőid igénybe venni. Tehát valóban nem érdemes magánszemélyként.


A bankok viszont nem fognak egy ilyen céget finanszirozni. Az épület akkor lehet a fedezet, ha már valahogy áll, és a lakások egy része előszerződéssel le van kötve. Az 5 milliódból a telket sem tudod megvenni.


És bármennyire keresik is az új építésű lakásokat, azért egy újonnan induló cég első házába nem fognak az emberek tervezőasztalon beszállni, és komoly előleget kifizetni.


Szóval azt javaslom, hogy az 5+ millióddal valami kisebb vállalkozásba kezdj.

2016. aug. 21. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!