Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Mennyibe kerülhet a villany...

Mennyibe kerülhet a villany kikötése majd új bekötése házbontásnál?

Figyelt kérdés

Üdvözlet. Adottak a következőek: vásároltam egy régi típusú családi házat van benne 3 fázis, nappali és éjszakain (16+16+20A). Namármost én ezt a házat el akarom bontatni, és nem valószínű hogy 1 éven belül új is lesz rajta (így az ideiglenes oszlop,mérőhely stb. kilőve). Megelőzve a visszakérdezést, azért lesz elbontva mert telekként sokkal többet ér az egész, mintha egy romos, nem felújítható (megsüllyedt, repedt, omladozott) ház állna rajta, és a későbbiekben talán még eladva is lehet.

Tehát ha kikötik nekem, akkor a későbbiekben teljesen nulláról kell intézni a bekötést, vagy ugyanazt az áramot nekem ingyen és bérmentve visszakötik (természetesen a mérőhelyet, szerelést fizetni kell mindenhogy). Ez utóbbit csak ismerősöktől hallottam.



2016. aug. 21. 21:14
 1/5 anonim ***** válasza:
Jobb lenne az áramszolgáltatót megkérdezni nem hinném hogy mindenképp ki kell kötni. Valószínű beletennék a kerítésbe mint ahogy új bekötésnél szokás. Egyszer eladtam egy kis nyaralót de a vevőnek csak a telek kellett de ki fizette a nyaralót is. El kellett bontanom és hazavinnem mindent. Meghagytam 2 m2 nyi falat amibe a villanyóra volt. Így az áram megmaradt.
2016. aug. 22. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Jól írja az első.

Azt is, hogy a szolgáltatót kérdezd, meg azt is, hogy valószínűleg nem éri meg kiköttetni.

Egy ismerősöm vett lakatlan házat (kis falu központjában), ahonnan ki volt kötve, aztán kiderült, hogy már csak földkábelen lehet bevinni újabban, és 400 E-be került.

2016. aug. 23. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Én olyat is HALLOTTAM, hogy mikor lekötik az áramot adnak egy bizonylatot, hogy nekem ilyen és ilyen áramom volt, majd ha ház kerül rá, akkor ezt papírt bemutatva visszakötik nekem. Erről hallott valaki valamit? Új ház építés 1 éven kívül esik az biztos.
2016. aug. 23. 20:39
 4/5 A kérdező kommentje:
Ma voltam az ÉMÁSZ-nál, pár info hátha segít annak, aki hasonló cipőben jár: ügyvédtől, vagy takarnetről hiteles tulajdoni lap másolat, majd ezzel és egy korábbi csekkel beballagva az ÉMÁSZ-hoz kérni kell egy lapot ami igazolja, hogy jelenleg milyen áram van benne + le is kell fényképezni saját kezűleg az órát. Ezután ÉMÁSZ embere leköti az áramot, majd "amíg világ a világ" a mostani áram nekem jár ha új ház épül rá. Csak a szerelőt kell megfizetni és a szabványos dobozt.
2016. aug. 24. 19:47
 5/5 anonim ***** válasza:

Na, ezt nem árt tudni.

Köszi, hogy megírtad, nagyon ritka, hogy valaki a fejleményekről beszámoljon itt.

2016. aug. 24. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!