Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Az egyik szomszédunk a közös...

Az egyik szomszédunk a közös drótkerítés mellé közvetlen egy 1,9 magas színtiszta tömör beton kerítést akar felhúzni a saját oldalán. Ezt megteheti?

Figyelt kérdés
2016. aug. 25. 18:50
1 2 3 4 5
 1/41 anonim ***** válasza:
0%
Jo kérdés,mert én is akarok csinálni ha lesz rá pénzem.:-)
2016. aug. 25. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/41 anonim ***** válasza:
69%
A saját telkén igen.
2016. aug. 25. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/41 anonim ***** válasza:
0%

Közvetlen a telekhatárra ilyen magasat nem tehet.


De a pontos szabályzást a helyi önkormányzatnál kérdezheted meg, mert nem egységes.

2016. aug. 25. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/41 anonim ***** válasza:

OTÉK 44. §


[link]

2016. aug. 25. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/41 A kérdező kommentje:

Nem tudom igazából ha azt is kerítésnek tekintjük akkor építhet, mivel a kerítés akár lehet 50 cm vastag is ha az ő telkén van.

Ha viszont azt vesszük hogy már van mellette kerítés akkor nem tudom húzhat-e még egyet a saját telkére.

2016. aug. 25. 20:28
 6/41 anonim ***** válasza:
73%
De ez téged miért zavar? Örülj neki, hogy nem leskelődhet
2016. aug. 25. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/41 anonim ***** válasza:
87%
Gondolom azért kell mert a kérdező szokott leskelődni. Nem ok nélkül építi a szomszéd. Vége lesz a kukkolásnak és most meg van rémülve. Egyébként a kutyát nem érdekelbé a fal.
2016. aug. 25. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/41 anonim ***** válasza:
29%
Csak nem egy rühes, minden lében kanál szomszédról van szó?
2016. aug. 25. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/41 anonim ***** válasza:
78%
Nyugodtan.A saját telkeden annyi és olyan kerítést építessz amilyet akarsz(természetesen a szabályozást és az előírásokat betartva)Nálam pl a telek belső része 2 kerítéssel 3 fele van osztva.A lesekedés ellen a telekhatáron csodasövény van,idén már meghaladta a 3métert. :-)
2016. aug. 25. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/41 anonim ***** válasza:
45%

"Egyébként a kutyát nem érdekelbé a fal."


Te komolyan ennyire korlátolt vagy, hogy szerinted egy kerítésnek csak a leskelődés megfékezésében lehet szerepe?


Én sem örülnék neki, és egyáltalán nem vagyok benne biztos, hogy megteheti.

Nem egy tömör kerítést bontattak már le utólag.

A HÉSZ (helyi építési szabályzat) fent kell legyen az önkormányzatod honlapján, vagy bemész hozzájuk, és mindent elmondanak.


A lényeg, hogy egy ilyen kerítés elég komoly árnyékot vet.

Nem tudhatjuk, hogy a többi irányból mi van, lehet ott a kérdező háza, amire ugye volt engedély, és nyilván nem tetehő arrébb.

Ha ez az új kerítés megakadályozza a természetes benapozást, azaz egy elég széles sávra ezentúl semmilyen irányból nem fog besütni a nap, akkor ezt meg lehet vétózni.

Nem lehet oda növényeket tenni, vagy ha a kérdező háza is közel van a telekhatárhoz, és ablak is van azon a falon, akkor egy ilyen kerítés által a házba sem jut napfény, és a ház fala is elkezdhet penészedni, mert sosem tud majd egy eső után kiszáradni.

Ne olyan egyszerű ez, hogy azt épít a saját telkére amit akar.

Viszont ha a te házad odébb van, meg a sávra is jut napfény, akkor lehet, hogy teljesen szabályosan csinálja, viszont a magasság még így is kérdéses.

2016. aug. 26. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!