Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Fürdőszoba aljzatkiegyenlítés?

Fürdőszoba aljzatkiegyenlítés?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Lentebb található linkeken beillesztek képeket arról, hogy jelenleg hogyan néz ki a fürdő

(hogyan használták az előző tulajok. A fali csempéket eladás előtt rakta fel az régi tulaj)


Megoldást keresek az aljzat rendbe hozására. Én arra gondoltam, hogy a törmelékek éltüntetése után esztrichet tennénk le, és annak tetejére vékony padlopon. Majd csemperagasztó + járólap. Dilatációs hézagot mivel csinálhatnék? Olyan megoldás is működhetne, hogy csak nagy mennyiségű padlopon, addig amíg sík nem lesz? Esztrich előtt a törmelékek eltávolításán kívül kéne még mást is csinálni? a cementlapok maradhatnak? Vagy azt is szedjem fel először?

A munkát valószínűleg szakemberrel végeztetném de tapasztalatból tudom hogy jobb ha az ember képben van mielőtt elkezd szakemberrel beszélni.


[link]

[link]

[link]

[link]

[link]



Köszönöm előre is a válaszokat!



2016. aug. 28. 23:30
 1/4 anonim ***** válasza:

Elmondom mi hogyan csináltuk és hogyan csinálnám a helyedben.

Felszednék mindent, betont is és a föld egy részét is kimerném. Aztán megdöngölném. 15 cm kavics, fólia, vashálós beton, "kátránypapir", lépésálló nikecell, fólia, járó beton. Erre már mehetett csemperagasztóval a járólap. Nagyon jól működik.

2016. aug. 29. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Jézus...

Itt mindent szét kell szedni és újra építeni. Semmi sem menthető. :-)


Gondolkodnék zuhanyzón a helyedben, nagyon kicsi a hely....

2016. aug. 29. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Persze a kád is repül el onnét a csába.

Közben megmutattam az állapotot egy ismerősömnek aki részt vett már pár fürdő felújításban, de nem ez a szakmája. Ő azt mondta ha jó minőségű aljzatkiegyenlítőt öntök az egészre rá, akkor nem lesz gond azzal sem hogy nem tapad az alapfelületre vagy hogy szétrepedne később. Ezzel szemben kicsit szkeptikus vagyok.

2016. aug. 29. 23:50
 4/4 anonim ***** válasza:
Én is azt csinálnám hogy mindent szét bontanék, még a falról is leszedném a csempét. Igy ránézésre nagyon gagyi munka. Teljesen újat mindenből és akkor időt álló lesz .
2016. szept. 1. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!