Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Könnyűszerkezetes házam...

Könnyűszerkezetes házam kívűlrő betontit lemezzel burkolt. Kérdésem hogy mi történik ha a dryvitot ragasztó nélkűl sürűn dűbelezve rakom fel rá?

Figyelt kérdés
Nem spórolás végett kérdezem, hanem mert azzal a problémával szembesültem, hogy a zsákos ragasztó habarcs elválik a sima betonit lap felületétől, így max csak távtartó ként szuperál, az ehez való soudal pur ragasztóval pedig lehetetlen sikba állítani a lapokat.
2016. szept. 30. 19:10
 1/5 anonim ***** válasza:
Használj facsavart a hozzáillő tányéros tiplivel .Ha a ragasztótól csak pár milimétert emelkedik ki a síkból azt összecsiszolhatod.
2016. okt. 1. 06:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Igen rosszul írtam, facsavarom van, nem dűbelem. De mi van akkor ha ragasztót egyáltalán nem használok, csak szorosan felcsavarozom? Lesz vajon valami hátránya?
2016. okt. 1. 06:31
 3/5 anonim ***** válasza:

Igen lesz hátránya ha nem ragasztod.

Mégpedig az, hogy hirtelen hőmérsékletváltozáskor recsegni ropogni fog a hőtágulás miatt.

Elég ha nyáron eltakarja egy felhő a napot,és mikor újra kisüt már hallod is a recsegést.

Nem vészes a hangja,de van akit idegesít.


Ez a recsegés csökkenthető ha szakszerűen,téglakötésben rakod a szigetelő lapokat és minden sarkot,illetve minden tábla közepét rögzíted.

Ha egy lapot 7 tárcsa tart akkor nem lesz vészes a hangja.

2016. okt. 1. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Értem. Akkor megpróbálom ahogy mondod, igazából már csak egy oldal van hátra, mert két oldalt megcsináltam ragasztó habarcsal, ami ugye kb 50%ba el is engedte, aztán ezen felbuzdúlva vettem a habos ragasztót, amit sehogy sem tudok szintbe hozni teljesen csele csálé, ezért gondoltam hogy a hátsó oldallal akkor nem szórakozom felrakom ala natúr, jól megcsavarozom. Igazából attól féltem, hogy ragasztó nélkül vozesedni fog vagy valami. Nem igazán értek hozzá, igazából ez egy garázsból átalakított 30nm házikó amin szinte mindent én csináltam, lesz amilyen lesz. :D
2016. okt. 1. 09:00
 5/5 anonim ***** válasza:

Én mindenképpen raknék alá valami ragasztóanyagot.

Azt is megmondom miért.

Ha a vakolat, vagy nemesvakolat megsérül, és a levegő közelekni tud a bentonit lemez, meg a hőszigetelő anyag között, akkor nem ér az egész semmit.

15 centis hungival szigeteltem a házam, és nem pogácsákra lett rakva, hanem telibe kenve. Igaz, dupla annyi ragasztó kellett, de nagyon klasszul hőszigetel, a legnagyobb szélben is!

2016. okt. 3. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!