Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Átterveztem az elképzeléseimet...

Átterveztem az elképzeléseimet egy kockaházba. Így már praktikusabb?

Figyelt kérdés

Szerintem így meg nagyon sok a közlekedő rész nem ?


Vagy oda szekrények meg stb ?


[link]


2016. okt. 12. 23:40
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:

[link]



vagy így ? nem sok az a közlekedő?

2016. okt. 13. 00:01
 2/13 A kérdező kommentje:
hogy lehet ezt normálisan megcsinálni? nagyobb mint a szoba... :(
2016. okt. 13. 00:02
 3/13 anonim ***** válasza:
78%

Az egész koncepciót nem értem. Minek kell a bal felső sarokba egy majdnem akkora szoba, mint az egész nappali? A szobába aludni jársz, ahhoz meg szükségtelen 20 m2. Annyi kell, hogy egy ágy meg egy szekrénysor beférjen, esetleg egy kis asztalka egy székkel, amire lerakod a telefont, könyvet, szemüveget, zsebkendőt, ilyesmiket. Ehhez felesleges 20 m2 terület. Ugyanakkor ekkora konyha is felesleges, étkezővel együtt viszont meg már kicsi.

Az a "háló fürdő" ott fenn középen gondolom háló akart lenni. Az is teljesen felesleges oda, hiszen van egy csomó szoba, ahol aludhatsz.

Az a belépő az micsoda? Vagy mi az a keskeny nyílás a külvilágba a bal oldalán? Az a bejárat a házba? Ha ott van utána az a bazi nagy üres tér (ami talán még a nappalinál is nagyobb), akkor minek leválasztani külön egy belépőt? A belépő arra szolgál, hogy oda lépj be kintről, ott vedd le a cipőd és akaszd fel a kabátod. És utána mit csinálsz abban a hatalmas nagy, ablaktalan üres térben a ház közepén?


Az a kazánház-mosókonyha is a ház egyik sarkában van, a fürdő meg a konyha meg a ház két ettől legtávolabbi pontján. Így egy nagy rakás hideg vizet kell elpocsékolnod minden fürdésnél, mosogatásnál, mire a meleg víz elér a kazánházból a konyhába vagy a fürdőbe.


Teljesen logikátlan az egész felosztás. Adva van egy kb. 12x13-as tér, amit szanaszét aprózol, aminek nagynak kéne lennie az kicsi, aminek meg kicsi is elég, az meg fölöslegesen nagy. És a végén marad egy óriási tered, amivel meg nem tudsz mit kezdeni, mert ablak sincs rajta.


Csinálj egy hatalmas nappalit, úgyis ott fogod eltölteni az időd nagy részét. Csinálj 4 kis szobát, oda meg úgyis csak aludni jársz. A fürdő lehet nagyobb is, hogy beférjen kád is meg zuhanytálca is. Ha mindenáron akarsz konyhát, az is belefér, de építsd a fürdő és a kazánház közé, vagy legalábbis a közelükbe.


Pince nem lesz a ház alatt? Pedig lenne értelme. Így kicsivel kisebb alapterület is elég lenne, mert egy csomó helységet le tudnál költöztetni a pincébe (edzőszoba, mosókonyha, kazánház). Az alapterület csökkentésével a tető mérete is csökkenne, amivel százezreket tudnál spórolni, annyiból majdnem kijönne a pincerész kiásása. Oda amúgy rengeteg lomot el lehet tüntetni, és még a lakótér padlójának hőszigetelésére is rásegítene. Ha pedig az edzőszoba és a mosókonyha/kazánház nem a lakószintre kerül, akkor a többi helységet már könnyebb is lenne elhelyezni a ház lakószintjén. Így a mostani 13x12-es alapterület helyett kb. 10x10-es is elég lenne.


Én úgy csinálnám, hogy a ház közepét egy nagy nappalinak, kb. 30-40 m2, ami egyben étkezőként is szolgálna. Egy falon kapna napfényt, ezt viszont kompletten üvegajtósra csinálnám meg. Ebből nyílna a konyha, akár egy pultos, boltíves megoldással leválasztva. A ház négy sarkába négy szobát, kb. 12-15 m2 méretekben (ahogy kiadja). Így kimaradna a nappali mögötti, két szoba közötti rész, ami nagyjából 3-4 x 5-6 méter lenne. Ezt osztanám fel kamrára, fürdőre és wc-re, így szép tágas fürdőd is lenne. Az összes többi helyiséget meg leköltöztetném a pincébe. A pincében helyezném el a gázkazánt és/vagy bojlert is, közvetlenül a fürdő alá, a konyhához közeli részre. A mosógép mehetne a fürdőbe, vagy ha ezt nem akarod, akkor mehet az is a pincébe.


Ezek persze csak az én meglátásaim, ötleteim, de nem vagyok építész vagy tervező, más biztosan jobbat is ki tud találni. Annyi viszont biztos, hogy ez a mostani elrendezés borzalmas, aránytalanok a helységek méretei, ráadásul atomra szét van szabdalva az egész alapterület, csupa lik-luk az egész. Teljesen ésszerűtlen és logikátlan, és egyáltalán nem praktikus.

2016. okt. 13. 01:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
71%

A kérdésben szereplő tervrajzra reagáltam az #1 hozzászólásomban, amikor elkezdtem írni, akkor még nem volt a kérdésben a második tervrajz :D

Az már egy fokkal jobb, de még azért az is messze van a jótól. Viszont határozottan fejlődsz, még kiagyalsz vagy 5-10 formációt, és a végén akár már egész jót is összehozhatsz :)

2016. okt. 13. 01:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
71%

Ez a második így jobban megnézve már nem is olyan rossz, mint elsőre tűnt. A belépőt a közlekedővel együtt húzd még keskenyebbre, a felszabaduló hely meg mehet a nappali meg a konyha részére. (A nappalit én személy szerint nagyobbra csinálnám a konyha/étkező "rovására", de ez már csak egyéni hepp). A fürdőszobát viszont mindenképpen nagyobbra csinálnám, rühellem, ha fürdés utáni törülközés közben hol a könyökömet, hogy seggemet verem bele a falba.


Azt a "szoba fürdő" dolgot viszont nem értem, az micsoda ott a fürdő felett? Ráadásul el sem lehet érni, csak vagy a fürdőn, vagy valamelyik szobán keresztül.


Ezen az alaprajzon wc-t nem is látok, a fürdő meg kicsi egy zuhanyzóhoz meg egy wc-hez együtt ebben a méretében.


Miért van szükséged ekkora bazi nagy szobákra amúgy? Én a két fenti szobát zsugorítanám, így helyet nyerne a fürdőszoba is. Elférne egy külön WC is akár, és még a nappali méretét is még tovább lehetne növelni.


Szóval ez már alapjában nem olyan nagyon rossz elképzelés, lényegesen jobban sikerült, mint az első tervrajz. Dolgozz még rajta kicsit, agyalj, gondold át minek mekkora a mérete, valóban szükséged van-e ekkora szobákra, elég-e az 5 m2-es fürdő, kell-e ekkora étkező, ha egyszer ott a nagy nappali, satöbbi-satöbbi. De tény, hogy a második már azért lényegesen ésszerűbb elrendezésű, mint az első.

2016. okt. 13. 01:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

Halohoz tartozó fürdő :) onnan lépsz be .


A nagy szoba csak azért ekkora mert a mostani is nagyobb 23 m2


Köszi mindent hasznos lesz ha neki esek tervezgetni

2016. okt. 13. 05:43
 7/13 anonim ***** válasza:

Akkor a nappali és a konyha-étkező külön, fallal, ajtóval leválasztott helyiség lesz?

Mert olyan rohadt sötét lesz a közlekedő, hogy utálni fogjátok!

2016. okt. 13. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Hát ez az azért nem tetszik így nekem se de azt hittem így gazdaságosabb és praktikusabb. Másik amit csináltam túl kacskaringós cikk cakk ez még szarabb
2016. okt. 13. 17:41
 9/13 A kérdező kommentje:
feladom hát lehetetlen egy ilyen kockába be süriteni ésszerűen :D
2016. okt. 13. 22:30
 10/13 anonim ***** válasza:

Olyan nincs, hogy lehetetlen, ezt a szót felejtsd el :) Olyan van legfeljebb, hogy tehetetlen. De mindenki nem érthet mindenhez, azt a kort már régen meghaladtuk. Ezért vannak a tervezőmérnökök, ők megoldják gond nélkül.


De egy ötlet, nézd meg ezt a linket:


[link]


Itt elég sok kész alaprajzot találsz, böngészgesd őket, valamelyik biztosan megtetszik neked is. Vagy ha mégsem, akkor a keresőszavak módosításával még tudsz másmilyeneet megtekinteni.

2016. okt. 13. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!