Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Szomszed, benapozottsag? Tul...

Szomszed, benapozottsag? Tul kozel épít? Lehet tenni valamit? Illetve ablak nyitás kerdes? Tobbi lent.

Figyelt kérdés
A lakásunk zartsoru beepiteses övezetben épült,de ugy,hogy lett 3,2 m oldalkert es ketlakasos a haz. A szomszéd alap keritesunktol kb 4,5 m-re van. Most új tulaja lett,aki Közelebb akarja építeni hozzánk a hazat.tobb lakast szeretne,mint az eredeti terv szerint.Megteheti? Mit tehetek ellene? Nagyon sokat rontana a benapozottsagunkon,amugy se legjobb a fekvése a lakasnak. Illetve ha ezt megteszi,én megtehetem-e hogy nyitok ablakot a masik szomszedomra,tuzfalra? Elvileg ugy tudom,nem igazan lehet,de esetleg lenne valami megoldás erre???koszi ha tudtok valaszolni
2016. okt. 20. 15:07
 1/5 A kérdező kommentje:
Ja es a masik szomszéd nem lakik itt,ures a haz mar evek ota...tole engedélyt kerni nem tudok
2016. okt. 20. 15:08
 2/5 anonim ***** válasza:
86%
Nem nyithatsz ablakot, akkor sem, ha nem lakik ott senki. De az Önkormányzat Épitési Osztályánál érdeklődj, mert tőlük kellett építési engedélyt kérni a szomszédnak.
2016. okt. 20. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Így van, ha a szomszéd ilyen volumenben építkezik, akkor nyilván nem feketén, hanem engedéllyel, az építési szabályok betartásával. Zártsorú beépítés esetén ez főleg valószínűnek is tűnik. De az önkormányzatnál pontosabban megmondják.


A hátsó oldalon csak különféle mellékhelyiségek esetén nyithatsz szellőzőablakot, ezek legalább 1,8 m magasan lehetnek, és max. 0,4 m2 lehet a méretük, vagyis mondjuk 60x60-as szellőzőablak megfelelő. Szobaablakot nem lehet semmilyen körülmények között.

2016. okt. 21. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Kozbenkiderult hogy azert varial,mert tobb lakást szeretne mint az eredeti terven. (ismerjük az uj tulajt) bementünk az önkormányzathoz,sajnos megteheti hogy beepiti,de nagyon szigorú szabalyoknak kell megfelelni,szerintuk eleg nehez lesz betervezni oda tobb lakást,hogy minden.kovetelmenynek megfeleljen.varjuk,majd kapunk határozatot,fellebezhetunk ha nem tetszik.ngyjabol Ennyi egyelore.ablak kerdest efelejtettuk feltenni,furdore lenne amugy.
2016. okt. 22. 23:07
 5/5 anonim ***** válasza:
Fürdőre, fentre lehet kisablakot, ahogy írtam.
2016. okt. 23. 06:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!