Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Mi olcsóbb? A készen vett...

Mi olcsóbb? A készen vett kémény (Schiedel, Leier), vagy hagyományos módon rakatni.

Figyelt kérdés

2016. okt. 26. 22:46
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Rengeteg "használt", szerelt kémény van eladó, fillérekért.

Keress rá.

2016. okt. 26. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
A hagyományost már nem fogadják el a kéményseprők. Legfeljebb kerti sütögetőt építhetsz falazott kéménnyel. A használttal is óvatosan, csak ha valaki garantálja (aki felépíti neked), hogy használati engedélyt is kapsz rá.
2016. okt. 27. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Tényleg nem lehet már hagyományos kéményt építeni? Megdöbbentő. Van ennek a rendelkezésnek valami értelmes magyarázata?
2016. okt. 27. 09:22
 4/11 halkan111 válasza:

Ha újat szeretnél (leier -schiedel) azt egyszerűbb és gyorsabb felépíteni árat találsz a neten.

Ha egy régi kémény helyére szeretnél egy újat, szerintem oda jó a hagyományos. Szerinted emlékszik is valaki hogy milyen kéményed volt ott??

2016. okt. 27. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Igen van rá magyarázat,hogy miért nem lehet hagyományos kéményt építeni.


Korrupció. schiedel, leier, így szerezte meg magának magának a piacot.

2016. okt. 27. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Új házba lesz a kémény. Értem én, hogy egyszerűbb, meg gyorsabb, de szerintem összességében azért jóval drágább, az interneten való utólagos kutatás alapján.
2016. okt. 28. 19:01
 7/11 anonim ***** válasza:
20%

Nyilván olcsóbb a hagyományos kémény, lehet fikáznia nagy kéménygyártókat, azt sem kétlem hogy nincs benne a kezük abban hogy átvették a piacot, de azért azt is érdemes figyelembe venni hogy a "kész" kéményeket úgy tervezték hogy gond nélkül üzemeljen több tíz évig, egy jól megépített "kész" kémény miatt pl.soha senki nem fog meghalni szénmonoxid mérgezésben.


A sok alkesz (tisztelet a kivételnek) kőművesnek meg fingja sincs a áramlástechnikáról.

Arról nem is beszélve hogy 2016-ot írunk, pár ezer évvel ezelőtt az emberek barlangba laktak, mégse lakik ma már ott senki. Miért???

Mert lejárt az ideje, úgy mint az épített kéménynek.

2016. okt. 28. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Biztosan jó kis szerkezetek ezek a kész kémények, de véleményem szerint minőségben egy hagyományos építésű kémény sem marad el tőle. Sajnos valóban előfordulnak halálesetek a CO miatt, de ott általában a kémény elhanyagoltsága miatt következik be a baj. Tisztítani a hiper-szuper Schiedel, vagy Leier kéményt is kell.. Szerintem egy építészmérnök a tervezéskor fel tudja mérni, hogy mekkora az ideális kéményméret, onnantól pedig be kell tartani a tervet és kész. Párhuzamot vonva a hasonlattal, akkor egy falat sem kellene hagyni, hogy a kőműves felépítsen, meg kellen azt is venni készen.
2016. okt. 28. 22:18
 9/11 anonim ***** válasza:

Őszinte leszek, nem is hagynám hogy kőműves építse a falat.

Építőanyag telepen dolgozok, az biztos ha egyszer építkezek, az biztos hogy egy kőműves sem teszi be a lábát a telkemre.

:(

2016. okt. 29. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
acél kémény olcsóbb és szerintem tartósabb is, mint a ragasztott kerámia.
2016. okt. 29. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!