Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Egy vagy kétszintes ház az...

Egy vagy kétszintes ház az elhetöbb?

Figyelt kérdés
Ti milyen házat laknátok szivesen? Egy vagy kétszinteset és miert? Ötleteket, Alaprajzokat hogy milyen ház a kedvenc :)

2016. okt. 29. 11:42
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
89%

Szerintem az 1 szintes. Mert jobban és egyenletesebben kifűthető télen és hűthető nyáron. Könnyebb közlekedni 1 szinten mint lépcsőzni a szintek között.

De ahol az alapterület korlátozott ott a több szintes az ideálisabb emiatt.

2016. okt. 29. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Szerintem is az egyszintes a jobb, de kinézetre szerintem a 2 szintes jobban néz ki. Nem tudom miért...


Az 1 szinteshez nagy telek is kell ami ugye nem mindenhol olcsó...

2016. okt. 29. 12:04
 3/11 anonim ***** válasza:
49%

"Az 1 szinteshez nagy telek is kell ami ugye nem mindenhol olcsó..."


Miért, a két szinteshez nem kell nagy telek? Vagy miért kéne nagyobb telek az 1 szinteshez?


Hogy mennyire élhetőbb egyik vagy másik, az legtöbbször nem attól függ, hogy hány szintes, hanem inkább attól, hogy milyen környéken található, milyenek a szomszédok, milyen fekvésű, milyen a belső kialakítás, meg hasonlók.


Egyébként a két szintesben jobban elférsz ugyanannyi motyóval, vagy több motyót tudsz belehordani anélkül hogy zsúfoltnak tűnne (habitustól függően). Ellenben az egy szinteset kevesebb idő és energia takarítani. Fűthetőség szempontjából is az egy szintes a nyerő, meg aztán többnyire olcsóbb is.

2016. okt. 29. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
75%

Mind a kétfélében laktunk.

A többszintes házban nagyon jó volt, hogy a pincében volt a garázs, a kazán a mosógép szárítógép és rengeteg tároló.A pincét nem kellett fűteni, de stabil 10-12c volt télen. A földszinten a nappali és a konyha, játszószoba. És az emeleten a háló. Könnyebb volt rendet tartani, mert funkció szerint voltak elválasztva a szintek, ugyanakkor nem volt kényelmes az emeltről a pincébe lépcsőzni, ha valami lennmaradt kocsiban.


Az egyszintesben jobban együtt van a család, nem kell lépcsőzni.


Igazából nem érzek életminőség szempontjából különbséget. Ház választásnál nem lenne szempont, de ha építenék lehet, hogy emeleteset építenék.

2016. okt. 29. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Az egyszinteshez nagyobb telek kell mivel több helyet foglal a telken. Meg egy pl. 16 méter széles telkre elég nehéz ra rakni értelmesen egy 1 szintes 4 hálos házat.


Én 1 szintés ház + ha igyén van rá pince tárolonak oldalon álok. De ha design nézem akkor a kétszintesek jobban néznek ki.

2016. okt. 29. 14:10
 6/11 anonim ***** válasza:
26%

"Az egyszinteshez nagyobb telek kell mivel több helyet foglal a telken."


Mitől foglalna több helyet? Aki telket vesz építés szempontjából, az eleve úgy választ, hogy elférjen rajta az, amit építeni akar. Nyilván, nagyobb alapterületű házhoz nagyobb telek dukál, de aki olyan nagy alapterületű házat akar építeni, aminek a telek keskenyebbik oldalával párhuzamos oldala 10 méternél hosszabb (nyilván a másik oldala is legalább ilyen hosszú lesz, ha nem hosszabb), az nyilván nem fog spórolni a telken sem. Amúgy is iszonyú bénán néz ki, amikor egy zsebkendőnyi 300 m2-es, 5 milliós telekre felhúznak egy 50 milliós 250 m2-es batár nagy házat. Na az az igazi rongyrázás vagy fillérba**ás.

Aki meg kis telket vesz, az nyilván kis alapterületű házban is gondolkodik.

Egyébként meg az egyszintes bármekkora is, ha úgy lett szerkezetileg megépítve, akkor bármikor húzható rá még egy szint.


"De ha design nézem akkor a kétszintesek jobban néznek ki."


Hát én pedig láttam már sok olyan kétszintes házat, amelyik sokkal jobb lett volna ha egy szintes marad vagy eleve annak épül, mert irtó ronda, formátlan kétszintesen a kinézete. Egy szinttel viszont egész elfogadható lenne.

2016. okt. 29. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
55%
Én inkább az emeletest mondom, nekem az tetszik jobban. Kinézetre is, szeretem az erkélyt, hogy nem a földszinten vannak a hálók, hogy külön el van szeparálva a közösségi tér, ha vendégek jönnek. Engem a lépcsőzes nem zavar, de lehet öregkoromra majd fog.
2016. okt. 29. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
A kétszintes egy másik elönye hogy olcsobb megépiteni mint egy ugyanakkora egyszinteset
2016. okt. 29. 17:48
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

Nekünk két szintes van, és elég idősek vagyunk. A lépcsőzés nem gond (még) de nem sokszor kell felmenni, mert csak aludni járunk fel. Ha már nem fogunk tudni lépcsőzni, akkor a lenti szobát használjuk majd hálónak.

A ház két szintje külön fűthető, a fenti helyiségekben egyenként is szabályozható vagy elzárható a fűtés. Pince nincs, tehát csak egy emeletet kell lépcsőzni, a garázs, kazánház a ház alsó szintjén van .

Szerintem ez nagyon jó, mert jól elkülöníthetők a lakrészek, a vendégeket az alsó szinten le tudom ültetni, még akkor sem lenne kellemetlen, ha fenn valaki aludna közben (szinte semmi áthallás nincs).

Én már itt szeretnék élni, amíg meg nem halok(:

2016. okt. 29. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
70%
Én 2 szintesben nőttem fel és most egyszintesben lakunk. Nekem ugyan ez nem lenne fontos építkezés szempontjából, de most, hogy kisgyerekem van, örülök, hogy nem kell lépcsőznöm és tetszik, hogy nincs úgy elzárva egymástól a fél ház. Nekem barátságosabb az 1 szintes, hátránya valóban, hogy nincs erkély....de végülis panoráma nélkül úgysem használnám ki :)
2016. okt. 29. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!