Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Építek egy melléképületet,...

Rusi70 kérdése:

Építek egy melléképületet, amire nyeregtetőt terveztem osb lappal és zsindellyel,30fokos lessz a tető dőlése 6m széles,9m hosszú. Milyen vastagságú szarufázat szükséges ahoz hogy ne hajoljon be a tető az esetlegesen ráhullott hó alatt?

Figyelt kérdés

2016. nov. 17. 09:44
 1/4 anonim ***** válasza:

Úgy érted, hogy építesz egy ~90m2-es épületet tervek nélkül?

Gratulálok.

2016. nov. 17. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Az én számításaim szerint 54 négyzetméteres.Tehát adva van egy épület amire vasszerkezetből csinálták valamikor a tetőszerkezetet hullámpalával,azt csreélném le faszerkezetesre.
2016. nov. 18. 08:56
 3/4 anonim ***** válasza:
A kérdésre csak tippelni tudnék, csak azért írok, hogy az első válaszoló arra célzott, hogy melléképületet építeni, felújítani csak engedéllyel szabad, ha meghaladja az 50 légköbmétert vagy a 3 m gerincmagasságot.
2016. nov. 18. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Ezt jó volna kiszámolni, megtervezni.

Nem mindegy milyen a falak teherbíró képessége, az sem milyen héjazatot akarsz a tetőre, akarod-e azt szigetelni, stb.

A szeglemezes tetőszerkezettől kezdve bármi szóba jöhet.


Nyilván optimalizálni kellene költségre, élettartamra, állékonyságra, stb...


Ezt íy nem lehet megmondani interneten, hogy "sztem elég egy 12*12-es szarufa".


Ilyet senki nem fog neked leírni, aki ért hozzá.

2016. nov. 18. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!