Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Ha csak bejelentési kötelezett...

Ha csak bejelentési kötelezettség van építkezésnél, nem is kell egy jelzálogos ház esetében a bank hozzájárulása? Egy plusz szobát szeretnénk hozzátoldani a házhoz.

Figyelt kérdés

Vagy ha az önkormányzattól kért régebben építési engedélyt az ember, arról hogy szerzett tudomást a bank?


Az OTP-nél van a lakáshitel.

Van ott egy ismerősömnek is hitele, és az OTP csak úgy ment bele a bővítésbe, hogy az építkezés idejére letétbe kellett volna helyezni a hitel teljes hátralévő összegét.

Akinek megvan az a többmilliós összeg, hogy letétbe tudná helyezni, az a hitelét is ki tudná fizetni, nem kínlódna vele még 10-20 évig.

Szóval ez kizárt, nekünk sincs meg az összeg, és az 1 szoba hozzátoldása nem is kerülne annyiba, mint amennyi hitel van még hátra.


2016. nov. 17. 17:22
 1/9 anonim ***** válasza:

Az építésügyi hatóság fogja értesíteni a bankot. Benyújtod a terveket, és ők a tulajdoni lap alapján értesítik a bankot. Mi nyíláskiváltásokat csináltunk. Beadta a tervező a terveket és az építésügyi hatóság küldte a levelet a banknak. Engedélyüket nem kérték, csak jelezték, hogyha ellenvetésük van, akkor jelezzék x napon belül. A bank nem szólt semmit, úgy ítélték meg, hogy értéknövelő a dolog. Pedig átmenetileg lakhatatlanná is vált a ház. A fiókban röhögtek rajta, hogy nem fognak ezzel foglalkozni, ez nem fedezetkivonás, a lényeg, hogy ne elbontsuk. Erste volt ez egyébként.


Azért azt jobb ha tudod, hogy terv, e-napló, fmv és társai ugyanúgy kellenek, és az építésügyi hatóság úgyanugy vizsgál mindent.

2016. nov. 17. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm.

Lehet megérdeklődöm előre, esetleg egy név nélküli levélben, hogy jelenleg mi az OTP álláspontja. Mert amit írtam, az kb 2 éve volt.

Hosszabb távon valóban értéknövelő, de ők azzal jöttek, amit te is írsz, hogy egy időre lakhatatlanná válik a ház, és ha abban az időszakban történik valami, nem lesz befejezve, vagy ilyesmi, akkor nem hogy értéknövelés nem történik, de erős értékcsökkenés várható.

Úgy pedig még a hitel összege sem térülne meg nekik, ha árverésre kerülne a sor.


Sajnos tudom, hogy tervező, vállalkozó, minden kell.

De mi lenne, ha mindezt megkerülnénk?

Mert olyan durván hangzik, hogy több millió forintra taksálnak még egy ilyen kis méretű beruházást is.

Falun lakunk, van mindenféle szakember, és úgy gondolom, hogy az építőanyag nem kerülne többe 500-700 ezer forintnál.

Téglát ugyan nem számoltam ki, de szerintem 300 ezerből kijönne. A tető szintén nem egy ökör ára, mivel kb 8 négyzetméterre kell. Az alapba is úgy terveztük, hogy mi magunk öntjük ki a betont, rengeteg btontörmelékünk van, ezeket felhasználva akár házilag, betonkeverővel is megoldanánk ezt a kevés négyzetmétert.

Egy ablak kb 40 ezer, amikor nyáron cseréltettünk ablakot, 7 ezerért rakta be a szaki, rendesen számlával.

Villanyszerelő ismerős is van, szerintem 10-20 ezerért behúzná az áramot abba a szobába, hogy legyen 2 konnektor meg világítás.

Mivel első körben ez egy kamra lenne, egyéb nem is kell bele, gondolok itt a fűtésre. Tehát azt nem számoltam bele.

Félek, hogy ha a hivatalos utat kell végigjárni, és keresek egy vadidegen vállalkozót, akinek nyilván a saját profitja a legfontosabb, erre az egy helyiségre is olyan árat ad, hogy a hajam égnek áll.

2016. nov. 17. 18:21
 3/9 anonim ***** válasza:
Csinálhatod nem hivatalosan is, gokd csak akkor van, ha valaki feljelent. Vagy ha később el akarod adni a házat és nem stimmel a térkép, a tervrajz és a valóság. Illetve akkor van baj, ha a házi alap, betontörmelék es egyéb fusi megoldások bajhoz vezetnek (megsüllyed az alap, elnyílik a hozzáépült rész esigy tovabb). Te tudod, hogy megéri-e. Azért azt tudnod kell, hogy hivatalos út esetén is lehet okosan csinálni sok mindent. Nálunk pl nem voltak kint ellenőrizni egyszer sem, minden papírt intézett a tervező.
2016. nov. 17. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

A fusit úgy értettem, hogy kőműves húzná fel a falakat, a villanyszerelő pedig alapból az áramszolgáltatónál dolgozik, sőt regisztrált szerelőként végezhet is ilyen munkát. Nem kell, hogy feketén csinálja, csak azt akartam érzékeltetni, hogy nem értem, mi kerül egy ilyenen több millióba.

Az alapsüllyedés reális lehet, lehet, hogy a kőműves munkára még keresnék is igazi kivitelezőt.

Ács ismerős is van, aki egy régi, Kádár kocka palatetőjére teljes felújításra 700 ezret mondott. Akkor ez a kis tető szerintem 100 ezernél nem lenne több.

Eleve rosszul kezdődik, ha tervezővel csináltatom, ő már az elején százezres nagyságrendet elkér a tervekért.

Amit ti megoldottatok okosba, az gondolom mind kenőpénzes dolog volt. Ha meg egy-egy lefizetésre 100 ezrek mennek el, azt már nem tudom finanszírozni.

2016. nov. 17. 19:21
 5/9 anonim ***** válasza:

Nem kenőpénz volt, egyszerűen nem fogadtunk kivitelezőt, hanem mi kötöttünk szerződést, dolgozott az egész család az építkezésen, alkudoztunk a mesterekkel. De ami a legnagyobb segítség volt, hohy olyan építészt fogadtunk, aki jól ismeri az építésügyi osztályon dolgozókat, és az ő építkezésein nem kukacoskodnak.

Maga az építésügyi eljárás egyébként idéntől díjmentes. A tervezői árak meg nagyon nagy szórást mutatnak. Akár már 60 ezer forintért is talalhatsz tervezőt.

2016. nov. 17. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Pont azt olvasom mindenhol, hogy ilyet már nem lehet, hogy a család dolgozik egy építkezésen.
2016. nov. 18. 07:39
 7/9 anonim ***** válasza:
De ha a kőműves azt mondja, hogy mindent ő csinált, és nincs ellenőrzés (mi tudtuk, hogy nem lesz), akkor a kutya le se szarja, hogy a sittet ki hordta, hogy a pincelejáróhoz ki ásta a lyukat. Persze ha lett volna ellenőrzés, akkor magyarázkodhattunk volna, bár a kapu csukva volt. Ha be akartak volna jönni, akkor meg kellett volna várni, míg ajtót nyit a férjem (ő mindig ott volt és o ott is lehet), és addig elbújhatott volna a többi segítő a gazdasági épületekben, ahova a ludmilla ügyintéző úgysem ment volna be. Persze a kőműves vállalta a munkáért a felelősséget, ahogy az fmv is mindent jóváhagyott. Szigorúak a szabályok, de a tervezőnk előre elmondta, hogy mire figyeljünk, hol lehet rugalmasabban értelmezni a szabályokat, hol kell nagyon észnél lenni. Mi jobbnak láttuk ezt az utat. Így volt statikai tervünk is, a felelősség a szakember és az fmv vállán van. Persze mindehhez kellettek rugalmas szakemberek is, akik nem akarják lehúzni az embert. Akik nálunk dolgoztam, ők nem kértek azért többet (csak az adóval), mert engedélyköteles dolgot végeznek. Ők megmondták, hogy akkor is úgyanugy kell dolgozni, ha hatóság is figyeli őket és akkor is, ha nem.
2016. nov. 18. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Kíváncsi leszek étdr-be hogy kerül be hogy anyu húzta fel a falat. :)

Ki kockáztatja az engedélyét ehhez? Vagy etdr se lesz? Szerintem tájékozódj előbb. Nem a tégla lesz a drága.

2016. nov. 18. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
8-as! A kérdező nem akar étdr-t, fmv-t, felelős szakembereket, mivel ez drágább út. Amit félig megértek, mert a hivatalos verzió valóban macerás és költségesebb. De még mindig olcsóbb mint egy büntetés, bontás vagy maradandó sérülés, amit a nem megfelelő szakmunka okoz.
2016. nov. 18. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!