Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Garanciális visszatartás...

Div1234 kérdése:

Garanciális visszatartás menet közben a kivitelezőm "elfelejtett" ezt-azt, pl. az alap beton 10cm helyett 4-6cm, a 0,5cm bitumen szigetelés 1mm hogy műkődik a garanciális visszatartás?

Figyelt kérdés

2016. nov. 30. 13:43
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

A garanciális visszatartás arra az esetre vonatkozik, ha műszaki átadás után kiderül, hogy valami javítani való van (pl. beázás, valami gépészeti probléma, stb.), azt a visszatartott keret terhére végeztetik el mással, ha az eredeti kivitelező erre nem hajlandó. Egy év után ez az összeg (vagy a maradéka) jár neki.


Ha menet közben látszik, hogy nem a szerződésnek megfelelően teljesít, akkor:

- azonnali javíttatás

- pénzlevonás, mert nem I. osztályú a munka, de elfogadható

- szerződés felmondása


Olyan nincs, hogy látod a hibát, most lapítasz, utólag ilyenekbe már nem köthetsz bele. Az eltakart szerkezeteket eltakarás előtt át kell venned. Ha nem teszed meg, az a te bajod.

2016. nov. 30. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Jól írják.

Ilyen esetben én mindenképpen beszélnék a tervezővel is, hogy milyen probléma lehet ebből, mert mindent ő számolt ki, határozott meg, és attól nem lehet csak úgy eltérni.

2016. nov. 30. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

pontosítok: jeleztem neki a hibákat szóban és írásban is, van fotó is pl..

a beton vastagságával pl. már nem lehet mit kezdeni, ezt az átadás-átvételnél jegyzőkönyvezni gondoltam és arányosan levonni.

a garanciális visszatartást az ebből eredendő károkra gondoltam mert 1-2-3 év múlva repedezhetnek a falak a nem megfelelő alap miatt

2016. dec. 1. 06:00
 4/5 anonim ***** válasza:

A garanciális visszatartás nem erre vonatkozik. Ha ilyen hibák vannak, le kell állítani az építkezést, ehhez jogod van. Tervezővel, szakértővel, műszaki ellenőrrel stb. egyeztetni arról, hogy mit kell javítani, és mi maradhat.

Ha nem boldogulsz a kivitelezővel küldd el, vagy fogadj műszaki ellenőrt. Egyedül nem fogsz boldogulni vele. Laikusként úgy látszik, nincs tiszteleted előtte.

2016. dec. 1. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

A helyedben nagyon rövid úton meg szabadulnék attól a kivitelezőtől.

Az általad említett hibák utólagos javítása horror összeg lesz.

Abból a vékony betonból gondolom a fele cementet is kilopta,és az 1mm bitumenes szigetelés sem felel meg a mai kor követelményeinek.

Ne fizess neki egy fillért sem !!!!! Alkalmazz műszaki ellenőrt, vagy hívj szakértőt .

2016. dec. 2. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!