Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Mi az a vezérelt áram?

Mi az a vezérelt áram?

Figyelt kérdés
Lakás építés kezdeti tervezésénél merült fel a kérdés hogy mi ez, mire jó és mit kell csinálni vele.

2016. dec. 1. 19:08
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

A vezérelt áram nagybácsikáját és nagynénikéjét éjszakai áramnak és csúcskizárásnak hívták, ezek a fogalmak sem ismerősek?

Ennek hiányában olyan szolgáltatás, ami csak bizonyos időszakban áll (vagy bizonyos időszakban nem áll) rendelkezésre.

Jellegzetes felhasználási terület a hőtárolós fűtés vagy melegvíz előállítás.

2016. dec. 1. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Nálunk a bojler és a fűtés ezzel megy, olcsóbb, mint a normál áram. Főleg éjszaka, hétvégén és ünnepnapokon van nálunk, napközben csak pár órát adnak, de összességében elég sok van, minimum napi 12 és fél óra, hétvégén általában sokkal több, akkor szinte egész nap. Másutt nem tudom, mi a beosztás.
2016. dec. 1. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Szóval a szolgáltató "vezérli"? Úgy hogy kedve szerint kikapcsolja ha másutt nagy a fogyasztás?

És nekem mennyire éri meg? Hány Ft/kW a normálhoz képest?

2016. dec. 1. 19:31
 4/11 anonim ***** válasza:

ezek pl eon árak

A1 - I. tömb

(1320 kWh/év fogyasztásig) 35,33Ft/kWh

A1 - II. tömb

(az éves fogyasztás 1320

kWh-t meghaladó része) 37,76Ft/kWh

B (vezérelt) 23,55Ft/kWh

2016. dec. 1. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
9%

Kedve szerint? Kedve szerint? A szolgáltató nem azért létesült, hogy kikúrjon veled. A magyar államot hibáztasd, amelyiknek a hivatala meghatározza, hogy baj esetén az ország rendszerének összeomlása helyett bizonyos fogyasztást kikapcsoljanak. Már, ha egy értelmes intézkedésért hibáztatni szokás lenne valakit - eszerint igen :D Egyébként utoljára emlékeim szerint ilyen kikapcsolás 87-ben volt. És lehetett volna 2006-ban, amikor a németek tőlük Marokkóig galibát okoztak, de akkor elkerült valahogy bennünket.

De igen, azért olcsóbb, hogy szükség esetén ő vezérelhesse a menetrendtől etérően is.

2016. dec. 1. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Sztrogoff! A kényszerkorlátozás nem azonos a vezérelt fogyasztással.
2016. dec. 1. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Nem tudom, hogy a szolgáltató mit tehet kedve szerint, de hogy az aktuális fogyasztáshoz olyan sok köze nincs, az biztos, mivel a hétvégi variálásokat kivéve, a normál alap 12.5 óra mindig ugyanakkor van, sosem változik. S az még OK, hogy éjjel kevesebbet használják (bár ez talán nem is olyan egyértelmű... de ehhez nem értek), de nyáron fél 10-ig van vezérelt áram, pedig ha akkor sem használják alaposan az áramot, akkor nem tudom, mikor.

A délutáni órákat értem, kötelező adniuk napközben is valamennyit.

2016. dec. 1. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

"Sztrogoff! A kényszerkorlátozás nem azonos a vezérelt fogyasztással."

Nagyon jól látod! Az első egy cél, a második meg a cél elérésének (csak) egyik eszköze. Csak nem akartam elsőre regényt írni, gondoltam, aki ért, kevés szóból is ért.

Dehogy további félreértés ne essék, a központi vezérlés kiépítésekor a világbanki hitelkérelem egyik indoka az volt, hogy ezzel az amúgy szükséges erőművi tartalék építését lehet szükségtelenné tenni. További pontosítás, hogy a 87-es balhék idején, ami természetesen nappal volt, nem kellett volna az amúgy sem működő éjszakait kijjebb kapcsolni (a nappalit pukkantották ki), de még nem is volt meg rá a műszaki lehetőség. Annak érzékeltetésére említettem, hogy milyen ritkán fordul elő ez az eset. Ma meg, mikor drágán bármikor lehet venni energiát, és még mindig olcsóbb a külföldi drága, mint a hazai drága, pláne. És jól tettem, hogy ezt írtam, mert utána meg is jelent a "de hogy az aktuális fogyasztáshoz olyan sok köze nincs, az biztos" kijelentés. Bár ezek szerint hiába írtam, az üzenet nem ment át.


Egyébként természetesen a szolgáltatónak is előnyös ez a dolog, hiszen előfordulhatnak saját körzeteire ható problémák. No de a szolgáltatót nem kéne azérthibáztatni, amiért nem. Mint pár éve a vezetékjoggal kapcsolatos felzúdulásnál, amikor is a szolgáltató csak a törvénymódosulásnak megfelelően viselkedett. No, de ez a magyaros, József Attilás viselkedés, ő is a kikapcsolást végző ember szívébe akarta vágni a kést elsőre, de aztán rájött, nem az a csóringer a bűnös. :D.

2016. dec. 2. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Úgy tűnik 23Ft-ért nagyon megéri.
2016. dec. 2. 18:58
 10/11 anonim ***** válasza:

Villanybojler lesz?vagy hőtárolós kályha?? Ha nem akkor hű,de nagy értelme nincs.

Miután új ház lesz és sokan már hőszivattyús stb fűtést terveznek az újba stb így

Van egy úgynevezett H tarifa ami fűtési időszakba ugyan annyiba kerül mint a vezérelt

Másolom: A tarifa célja, hogy a hőszivattyúk és a napenergiából és egyéb megújuló energiaforrásból kiépített fűtési rendszerek esetén, a hőellátást biztosító berendezések üzemeltetését közvetlenül szolgáló készülékek (pl. keringető szivattyúk, kompresszorok, automatikák) villamosenergia-fogyasztását egy kedvezőbb árú tarifán lehessen elszámolni a fűtési szezonban. A rendelet szerint ez a kedvező ár a mindenkori „B tarifánál” (vezérelt tarifa, éjszakai áram) nem lehet magasabb.

Mikor van fűtési szezon?


A 189/1998. (XI. 23.) Korm. rendelet a központi fűtésről és melegvíz-szolgáltatásról tartalmazza, hogy a fűtési idény az év október hó 15. napja és a következő év április hó 15. napja közötti időszak.


A „H” tarifa alkalmazásának műszaki feltételei


A „H” tarifával elszámolt berendezések csak különmért, nem leválasztható áramkörre csatlakoztathatók. A hálózati engedélyes által felszerelt mérőberendezés kéttarifás (nem két skálás) kialakítású, mely a fűtési időszakban és azon kívül külön-külön regiszterben tárolja a vételezett villamos energiát. Így biztosítható a fűtési időszakon kívül április 16. – október 14. közötti villamosenergia-fogyasztás „A1” tarifás áron (és ehhez kapcsolódó rendszerhasználati díjon) történő elszámolása. (A kéttarifás mérők beszerzéséig normál, egytarifás mérő kerül felszerelésre, amely a kéttarifás mérők beszerzése után lecserélésre kerül.)


A felhasználó egyéb fogyasztói berendezései miatt a „B” tarifára (éjszakai áramra) is igényt tarthat, illetve azt megtarthatja, ebben az esetben a mérőhelyen mindhárom tarifának (A1, B és H-tarifa) külön mérőberendezés kerül felszerelésre.

2016. dec. 2. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!