Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Fénykép lent! Egy vidéki...

Fénykép lent! Egy vidéki rönkház építésénél annak négyzetméterára mennyivel emelkedik egy átlagos téglaházhoz képest (plusz esetleg megspékelve az alábbi megoldásokkal)?

Figyelt kérdés

(Standard 100, illetve 200 nm-esek az épületek.)


Tehát két változat:


Egy teljesen egyszerű, hétköznapi rönk épület felépítettésének fajlagos négyzetméter árai...


És egy elegánsabban kivitelezett ház (kiemelve ezeket a beltérben megcsodálható kivételesen szép, rusztikus, természetes szépségű rönköket) négyzetméterárai szükségesek számomra.


Magától értetődően nem kell egzakt pontos szám (pl. 242.171 Ft), nagyjábóli összeg elég, hogy ha valaki ilyen házban gondolkozik mennyivel fogja ez az építési mód a négyzetméterárakat megemelni.



2016. dec. 12. 21:00
 1/4 A kérdező kommentje:

A "némileg" drágító tényező és annak minősége:


[link]


Megfigyelhető a fényképen a fa természetes alakja, mely nekem jobban tetszik az egyen-rönktől, ugyanakkor ez utóbbi is szükséges a házhoz, ez vitán felül áll.


De biztos vagyok benne (ha tévednék, akkor majd megcáfol valaki), hogy ez a természetesség drasztikusan megdob(hat)ja a négyzetméterárakat.


Itt van még három kép:


[link]


[link]


[link]

2016. dec. 12. 21:07
 2/4 anonim ***** válasza:

Nem szoktad nézni őket A gerendák királyai című sorozatban?

Ott mondanak néha árakat. Már nem tudom, mekkorákat, de szerintem nem tévedek sokat, ha a téglaházhoz képest legalább háromszorosra tippelem a házaik kulcsrakész árát.

Ráadásul, ilyen exkluzív kivitelezésű házat nálunk nem csinál senki, Amerikában se sok cég. Akiknek erre a minőségre futja, azok nagy házat akarnak, 1000 m2 és efölött. Nem emléxem, hogy a műsorban gyakran láttam volna 500 m2-esnél kisebb vityillót, legfeljebb mikor budit csinált valamelyik magának...


Ilyen egyszerűt, vékony rönkökből, szerintem már 200 E/m2-ért lehet csináltatni, de ez egyáltalán nem az a feeling.

2016. dec. 13. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Amilyen képeket linkeltél, hazánkban szerintem senki nem tud csinálni.
2016. dec. 13. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Sima egyforma átmérőjű rönkből készült ház ára kb 280 000- 300 000 Ft/m2.

Magyarországon nem hiszem hogy találsz olyan kivitelezőt mint a Pioneer, de van két nagyobb gerenda,rönk,és könnyűszerkezetes házakat építő szakmai szövetség őket kéne felkeresned.

Pm ben el tudom küldeni az elérhetőségüket ha kell.

2016. dec. 14. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!