Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Milyen szigetelést ajánlotok...

Milyen szigetelést ajánlotok tetőtér (tetősík) leszigetelésére? (többi lent)

Figyelt kérdés
Két dologra lennék kíváncsi alapvetően: 1, milyen vastag és milyen lambda értékű szigetelést javasoltok, 2, milyen márka/anyag legyen. Az 1, az ugyebár azért fontos mert nem mind1 h mennyire sok hőt képes visszatartani a szigetelés, a 2, azért fontos mert különböző pletykák vannak azzal kapcsolatban, h pl ami nem kőzetgyapot az összeesik, stb az idő múlásával, tehát az elveszti a szigetelő képességének jelentős részét.

2017. jan. 5. 13:26
 1/5 anonim ***** válasza:

Ha lakótér lesz, akkor minimum 30cm vastagságban gondolkozz!

Pletykákról nem tudok nyilatkozni...

2017. jan. 5. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

szia, a 30cm az sajnos túl kevés infó mert van olyan lambda értékű amiből a 10cm-es is sokkal jobban szigetel mint a 30cm-es a rosszabb lambda értékűből. És még az sem mind1 h kőzetgyapot v üveggyapot legyen, akárhány cm-ről is beszélünk, egyéb okok miatt...

Szóval az írjon már aki tudja is h miről beszél. (ezt nem sértésként írom csak az tud tényleg segíteni)

2017. jan. 5. 18:17
 3/5 anonim ***** válasza:

#2

Neked a hőellenállás érték(R) a lényeges nem pedig a hővezető képesség(Λ).

azt meg a teljes szerkezetre kell számolni, szóval az se mindegy milyen cserép, milyen rétegrend lesz a tetődön.


Aki nem ért hozzá, az ha kérdez, ne oktassa ki a válaszolót! ;-)

2017. jan. 5. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Ohh ... nem akartam h ebbe az irányba menjenek a kommentek.

Figy utolsó én nem vok a témában profi azért írtam ide. De mivel már 6 tüzépen jártam és minden létező dolgot megérdeklődtem, neten sztem már amit lehet elolvastam, plusz telefonon felhívtam 2 nagykereskedést ahol profik sok dolgot elmagyaráztak, ezért már "kezdek" én is érteni vmit a témához. Hidd el, mindenki az üzletekben, a katalógusokban d még a nagyerkes területi képviselő is lambda értékről beszél (katalógusban írva) mert pontosan h a hőáteresztő képesség a lényeg, minél kisebb annál jobb a szigetelés. A rétegrend többi tényezője (külső burkolat stb) nyilván adott és/vagy nem számít annyira mint a szigetelő anyag, ez a lelke az egésznek, mondhatni 90+%-ban ezen fog múlni.

Olyan írjon ha ezt olvassa, aki már szigetelt pl 10-es 15-ös stb cm vastagságú 39-es vagy bármilyen lamdba értékű kőzet v üveggyapottal és van tapasztalata. pl 5-10 év múlva is ugyan olyan jó a szigetelés , vagy pl 5 év múlva észrevették nem jó , összeesett, hidegebb van, ilyesmi érdekelne.. Melyik márka a megbízható, mire kell odafigyelni.

Unatkozó trollok kerüljenek, peace

2017. jan. 9. 21:15
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
rockwool közetgyapot tűzálo és nagyon jo hőszigetelő ez nem esik őssze
2017. jan. 13. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!