Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Az építési engedélyhez nem...

Az építési engedélyhez nem kötött pl. tetőtérbeépítés (szerkezet, térfogat, nm nem változik) akkor kötelező tenni egyszerű bejelentést az építésügyi hatóságnál?

Figyelt kérdés
Építési engedély, CSOK, tetőtér

2017. jan. 19. 17:23
 1/8 anonim ***** válasza:

Hogy fog megnőni a hasznos alapterülete a házadnak, ha nem jelented be? Mitől fog hivatalosan változni? Mert a csok-hoz kell egy hivatalos dokumentum arról, hogy kialakításra került egy legalább 8 négyzetméteres hasznos alapterületű lakószoba és ezáltal nőtt a ház hasznos alapterülete.

A bankot kérdezd meg, hogy ők mit kérnek. Egyértelműen elfogják mondani, és akkor nem kell itt tippelgetni.

2017. jan. 19. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Egy 8nm-nél nagyobb hasznos alapterületű szobával fog nőni. A teljes alapterületnek 60nm felett kell lennie, ez bőven meglesz.


A bankkal ma beszéltem, szinte visszakérdeztek. Az építési hatóságot jó eséllyel hétfőig nem érem el. Ezért kérdezősködök. A fszt alapterülete marad, a mostani padlásban készülnének szobák. Nem tudom, ezt milyen formában kell-e jelenteni, ha egyáltalán kell. Holnap megyek másik bankba, hátha többet tudnak, mint a mai...de ez nem 100%.

2017. jan. 19. 19:12
 3/8 anonim ***** válasza:

Én értem, hogy te ezt mondod, de mitől válik hivatalossá? Te hiába építesz egy házat, ami szerinted 120 négyzetméter és lakhatásra alkalmas, ha ezt az építésügyi hatóság nem ismeri el, akkor ez nem lakóingatlan. Ugyanez a helyzet ebben az esetben is. Mitől válik hivatalossá, hogy nőtt az alapterület? A te két szemedtől?

Azt a bankot pedig kerüld, ahol nem tudnak választ adni vagy nem tudják, hogy kitől kérdezzék meg a központban.

2017. jan. 19. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

A banknak kell: Tervrajz, kivitelező szerződés. Tartanak helyszíni szemlét értékbecslővel.

Ez a bank az első volt, mert itt van számlánk. :-))

2017. jan. 19. 19:33
 5/8 anonim ***** válasza:

Tényleg jó tanácsnak mondom, hogyha azt érzed rajtuk, hogy nem értik a dolguk/nem akarnak segíteni, akkor keress másik bankot. Hosszú időre megakaszthatják a munkát, ha nem jól végzik a dolgukat vagy nemtörődömök. Sőt bukhatod is a csokot, ha rosszul tájékoztatnak és valamit nem jól csinálsz.

Egyébként az építésügyi hatóság nem kér egy forintot sem, nálunk az átalakítás alatt sok vizet se zavarták. Egyszer voltak úgy kint előzetes felmérésen, hogy itthon sem voltunk és csak az utcáról tudták fényképezni. Egyszer pedig befejezés után voltak kint, hogy elkészítsék a jegyzőkönyvet, hogy itt lakhatunk.

2017. jan. 19. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Nem kell bejelentés, a kiviteli terveket kell megcsináltatni, feltölteni az e-naplóba. Ott ellenőrzik, hogy rendben van-e.

Amúgy jan. 2-tól új szabályozás van, az építész tervező majd felvilágosít.

2017. jan. 19. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Ugyan az építési szabályok folyamatosan változnak és elég nehéz eligazodni jelenleg, de amennyiben tetőablakot fogsz beépíteni, akkor már bejelentés kötelessé válik az építkezés.

Arról nem is beszélve, hogy statikai számítások nélkül neki sem állhatsz a tetőtér beépítésnek.


Én keresnék egy építészt, és rábíznám a tervek, és engedélyek elkészítését, beszerzését.

2017. jan. 20. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

A tervező kb. annyira van képben, mint mi. Január 2. néhány hete volt...


A tetőtéri ablaknál úgy tudom, hogy csak ha a tető síkjától eltér, kiugrik, akkor kell engedély. Tetősík ablaknál nem.


Nekem nem a pénzügyi része a gond az engedéllyel, bejelentéssel, e-naplóval...hanem az, hogy a kivitelezést ez hónapokkal kitolhatja. Kivitelezőre meg vadászni kell és egy évben 1 hónapnyi szabad idejük marad így januárra...

2017. jan. 20. 10:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!