Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » A zártszelvények terhelhetőség...

A zártszelvények terhelhetőségéről és önsúlytól való belógásról hol lehet adatokat találni?

Figyelt kérdés

2017. febr. 4. 01:15
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Megkersz egy statikus ismerost, hogy meretezze le. Axisbol 1p alatt megmondja. Milyen keresztmetszet erdekel?
2017. febr. 4. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Pont most tanulok mechanikából statikát meg hasonló szuper dolgokat. Szeretnék egy garázst építeni a házunk oldalához, saját tervezést. Jó lenne közbenső alátámasztás nélkül kivitelezni a szűkös hely miatt. Két autónak kell hely, de igazából csak egy kocsi fér el mindkét oldalon kinyitott ajtókkal két kocsi csak szűkösen fér el. Emiatt sok plusz helyet nyernék ha csak a ház falához és a kerítés melletti oszlopokon lenne alátámasztva. 15 fokos lejtés esetén a tetőgerendák hossza 9méter. Könnyűszerkezetes lemeztető kerülne rá. Tudni szeretném, hogy milyen anyagból kivitelezhetem ezt, hogy az árat kiszámolhassam. Félek hogy az ilyen zártszelvények vagy i-gerendák nagyon sokba kerülnek. Ebben az esetben nem zárkózok el extravagánsabb megoldásoktól sem, mint pl a kerítés melletti tartóoszlopok tetőmagasság fölé emelése és onnan felfüggesztés készítése.
2017. febr. 4. 18:46
 3/4 A kérdező kommentje:
Én csak középsuliba járok technikus képzésre, de azért megpróbálok regisztrálni az Axis vm hallgatói változatára. Írtam nekik hogy nem fősuliba járok és hogy mit szeretnék tervezni, remélem azért én is kapok hozzá licence fájlt.
2017. febr. 4. 18:56
 4/4 anonim ***** válasza:
9 m-es fesztávra csak olyan IPE tartót tudsz betervezni, aminek a beemeléséhez daru kell, és a megtámasztására sem elég egy kerítésoszlop.
2017. febr. 9. 06:00
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!