Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Mik a páraelszívó telepítéséne...

Mik a páraelszívó telepítésének feltételei?

Figyelt kérdés
Tavaly jött a kéményseprő éves kéménybekukucskálásra (gáz falikazán) és mondta, hogy a páraelszívót le kell szerelni, mert szabály ellenesen van kialakítva...
2017. febr. 6. 14:35
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

A páraelszívó telepítésének nincs semmilyen szabálya, előírása!

Ellenben, a közös helyiségben levő gázkészülék szempontjából vannak követelmények. Azt hiszem megfelelő méretű szellőzőnyílást kell létesíteni.

2017. febr. 6. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Nagyon is jól mondta a kéményseprő.Azt a levegőt amit a pára elszívó kinyom,valahonnan szívja is be .Egyéb nyilás nem lévén ,ez csak a kémény lehet.Ha megy a pára elszivó,és a gázkazán,annak égéstermékét vissza szívhatja .A következmény e ennek nagyon szomorú is lehet .
2017. febr. 6. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Ne haragudj 2-es, nem értelek.

Eddig úgy tudtam, hogy a páraelszívó a konyha légteréből szívja el a levegőt és máshová (pl. kéménynyílásba) kinyomja.

A kérdező esetében én arra gondolnék, hogy nincs levegő utánpótlás a konyhában (túlságosan jól zár az ablak), ami azt jelenti, hogy pl. a gáztűzhely nyílt égésterű lángjai nem szén-dioxiddá, hanem szerencsétlen körülmények összejátszása esetén (mivel oxigénhiányos az égés) szén-monoxiddá égetnék el a gáz széntartalmát, tehát szén-monoxid mérgezés veszélye áll fenn. És a megoldás: szellőzőnyílás az ablakra.

2017. febr. 6. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Hát a levegő utánpótlással kizárt, hogy probléma lenne, mert 40 éves az a házrész régi, nagyon vetemedett nyílászárókkal, amiken úgy húz a levegő, ahogy akar.


A napokban néztem, az egyik ablakon (ablakkeret részénél) van olyan illesztési rés, ahol 1 méteres szélességben át lehet látni, egy papírlap átfér rajta. Már új korában is szar volt.

És még az ablakszárnyak közötti hézagok még sokkal nagyobbak.



A konyha (páraelszívó) és a falikazán között van egy helyiség, szóval a páraelszívó biztos nem a kéményből fogja a levegőt visszaszívni.


A lényeg, hogy nem jól záró műanyag nyílászárók vannak.



A kéményseprő kéményellenőrzés végén kifele menetben mondta, hogy azt le kell szerelni (a páraelszívót), mert szabályellenes.

Pedig a ház bejárati ajtaján látszik, hogy régi, még a festék is pereg róla...



Igazából évente 1-2 alkalommal használom a páraelszívót, meg fűtészi szezonban "le van dugózva" hogy ne vigye ki a meleget.

De nyáron talán kicsit hűti a házat.

Meg nincs pénztem szekembert fizetni.

(leszerelni még tudnám, de a luk eltüntetéséhez a plafonban, festéshez már béba vagyok)



Vagy ez így hasraütésre megy, ha valakivel ki akarnak szúrni..?


Arról már hallottam, hogy kicseréltették műanyagra a nyílászárókat és kiköttették a gázt, ami még érthető is, de nálam ez nem áll fenn.

2017. febr. 7. 08:58
 5/10 anonim ***** válasza:

Még egyszer!

-A "kéményseprő" véleménye/megállapítása egy dolog. Tény, hogy jegyzőkönyv esetén az ő megállapítása(i) a döntők.

-Az alapkérdésre visszatérve: egy páraelszívó beépítésének nincs semmilyen -hatósági- előírása!

-A gázkészülék üzemeltetésének viszont van, aminek nem teljesítése esetén, -szélsőséges helyzetben- a gázszolgáltatás megszüntetését(gázóra leszerelését) is okozhatja!

-"A konyha (páraelszívó) és a falikazán között van egy helyiség..." Amennyiben nem egy légtérben van a gázkészülék és az elszívó,(ajtóval elzárva) -akkor nincs valós vészhelyzet!

-Az ellenőrző szervet(kéményseprő) nem érdekli, hogy milyen a nyílászárók(ajtók, ablakok) műszaki állapota!

A megoldás, -szerintem: Amikor jön az ellenőrzés, lekapni az elszívót. Amikor meg elment, akkor meg visszatenni, -"oszt jónapot"!! A "luk eltüntetéséhez a plafonban" meg ne idegesítsen, senkinek semmi köze hozzá!

2017. febr. 7. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Én azt tudom, hogy "nincs valós vészhelyzet", ezért is értetlenkedek, de ahogy írtad az "ő megállapítása(i) a döntők".



Eddig én is arra jutottam, hogy az ideiglenes leszerelés lesz a megoldás.

De másik útvonalon is be lehet jutni a kéményhez, ami nem a konyhán keresztül vezet...

2017. febr. 7. 11:02
 7/10 anonim ***** válasza:
A kémény ellenőrzése egy dolog, de a "kéményseprő" jogosult a készüléket és a füstgázelvezetését is ellenőrizni! Ehhez viszont be kell, hogy engedd! :(
2017. febr. 7. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Esetleg próbáld meg fölhívni azt a kéményseprőt, hogy magyarázza már el, hogy pontosan mi a baja azzal az elszívóval és hogyan kellene (szerinte) szabályosan felszerelni.


Egyébként jegyzőkönyvben van nyoma annak, amit kifogásolt? Adott valami határidőt, amíg rendezned kell a helyzetet?

Ha nincs írásos nyoma, én nem vagyok biztos benne, hogy komolyan gondolta.

2017. febr. 7. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Én arra nem akarok alapozni, hogy komolyan gondolta-e vagy csak viccből mondta.


Időnként lehet hallani olyan dolgokról, hogy direkt vadásznak azokra, akiknél valami szabálytalanság van és rögtön kikötik a gázt.

(Mondjuk ott a jól szigetelt nyílászárókat okolták a kikötés miatt a gázosok.)



Jegyzőkönyvbe nem írt semmit.


Még azt mondta, hogy jövőre ne legyen ott, mert kiköthetik a gázt....

kérdeztem, hogy az elég, ha ki van húzva a konnektorból és ki van szedve a cső?

Azt mondta nem, teljesen meg kell szüntetni.

2017. febr. 7. 15:50
 10/10 A kérdező kommentje:

"A kémény ellenőrzése egy dolog, de a "kéményseprő" jogosult a készüléket és a füstgázelvezetését is ellenőrizni! Ehhez viszont be kell, hogy engedd! :("



Persze ez egyértelmű, be fogom engedni, megnézheti a falikazánt és a kéményt is, úgy hogy a konyha közelébe se kell mennie.

Két bejárati ajtó van a házon.

De azért a biztonság kedvéért leveszem az elszívót.

2017. febr. 7. 18:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!