Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Padlásfödém purhabos szigetelé...

Padlásfödém purhabos szigeteléssel kapcsolatban valakinek van tapasztalata?

Figyelt kérdés
Szeretnénk a padlásunkat zártcellás purhabos szigeteléssel szigeteltetni, érdemes-e ezzel a módszerrel és ha igen mekkora vastagság lehet megfelelő? Mennyit lehet vele megtakarítani, ha a homlokzat nem szigetelt?

#zártcellás #purhabos szigetelés
2017. febr. 11. 14:54
 1/8 anonim ***** válasza:
47%
Tudtommal a pur hab nem szigetelésre készül.A vizet is képes beszivni .
2017. febr. 11. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Szerintem itt több választ kapsz: [link]
2017. febr. 11. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező


Leginkább estrich betonok alá szokták tenni. Nem egy közkedvelt, mert nagyon drága.

Közetgyapot is ugyanolyan jó, és még olcsóbb is.

Még ha nincs is szigetelve a homlokzat, de a födém igen, fűtésbe 5-10%-ot lehet spóroloni.


Üdv

2017. febr. 11. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Életem egyik legjobb döntése volt a zárt cellás fújt habos födémszigetelés. Víz-záró réteget képez. Sem alá, sem fölé nem kell párazáró illetve pára-áteresztő fólia. És ha kikeményedik, lépésálló.

Ha más hőszigetelő anyaggal kapcsolatban a gyártó által előírt technológiai rétegrendet betartod, akkor kiderül, hogy árban azok sem sokkal olcsóbbak!

Ha gondolod, még a címemet is meg tudom adni, eljöhetsz megnézni. Semmi érdekem nem fűződik a dologhoz, nem én csinálom, nem gyártom, nem forgalmazom, csak élvezem a jótékony hatását. Valóban nem olcsó, de a legprofibb megoldás. Főleg utólagos hőszigetelés esetén.

2017. febr. 12. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Egér szereti. Már nyalják a szájuk szélét :)

Csak kőzetgyapot, abból is a lemez.

2017. febr. 12. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Gratulálok a sok hozzáértő hozzászólónak.

Én 5 éve szigeteltettem ISOPOLY nevű purhabbal.

A legjobb választás volt.

És nem szívja magába a vizet,nagyokosok.

Rágcsálóelleni adalék van benne nagyokosok.

Tökéletesen működik, nekem 8 cm van, klímát sem használok.

Lehet, hogy a bekerülés drága, de sokkal hosszabb távon szigetelen ugyanolyan minőségben, tehát megtérül.

Sok cég van már, én azért a biztos céget választanám, ahol van tapasztalat. És nem a legolcsóbbat, mindig van olcsóbb.

2017. márc. 8. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Bocs, akkor amit én láttam, nem volt adalék.

Valódi autópályát, vagyis egérpályákat haraptak bele.

2017. ápr. 4. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 katonagy válasza:

egyetértek az előttem szólóval. Sokan nem veszik figyelembe a táblás anyagoknál (nikecell, hungarocell, kőzetgyapot, üveggyapot) a toldásoknál keletkező hőveszteséget és hőhidakat. A szórt purhab egybefüggő felületként ezeket a veszteségeket eleve kiküszöböli.

A szórt purhab szigetelés amúgy igen sokféle módon alkalmazható: [link]

2018. jan. 18. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!