Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Bővíteni szeretném a házat. A...

Bővíteni szeretném a házat. A garázsból csinálnék egy szobát. Jó lenne ha?

Figyelt kérdés
Bővíteni szeretném a házat. A garázsból csinálnék egy szobát. Ha az aljzatbeton alacsony, a talajszintel síkban van. Magasithatom úgy hogy hőszigetelt is legyen hogy egy 3 cm-es lépésállót rakok le és arra húzok egy,3cm es betont, majd arra jönne a padló burkolat?

#padló #betonozás #aljzatbeton #ház bővítése
2017. febr. 17. 09:06
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
És hány centi lesz a belmagasság?
2017. febr. 17. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Az 240 környékén lesz. Álmennyezetet majd ezek után csinálom.
2017. febr. 17. 10:42
 3/11 anonim ***** válasza:
38%

Minimum 2,50 a belmagasság előírás. A való életben ez is elég nyomasztó, az átlag 2,70-2,80 m. És a mostani követelményeknek megfelelő hőszigetelés kell rá.


A 3 cm hőszigetelés elég harmatos, és kell a vízszigetelés is. A minimális betonvastagság esztrich esetén 4 cm, amúgy inkább 5-6 cm, ennél vékonyabb összetörik.

2017. febr. 17. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
32%

Szia


Igen magasíthatod. Ez így megfelelő.

2017. febr. 17. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Az előírásokat nyilván nem tudom mindenhol betartani mivel adott már év, belmagasság. A mrnyezet most fa deszka. Ezt szigetelem majd és gipszkartont rakok rá. De nem ez a lényeg. Adva van már az aljzat is. Ezt szeretném minimálisan növelni hogy ne az udvart keljen felturni miatta. És nem szeretnék szigeteletlen 10 m3 betont sem kevergetni. Amúgy ez egy 4x3m körüli garázs. Erre szeretnék valami lépésálló hungarocellt vagy ilyesmit rakni és erre a betont (ha muszály) és erre a padló burkolatot.
2017. febr. 17. 12:28
 6/11 anonim ***** válasza:

Már nem kell engedélyeztetni a toldásokat,bővítéseket .

Főleg nem a belső magasságot .Ahogy neked a méret kiadj,csináld .

2017. febr. 17. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Így igaz, ezzel tisztában vagyok :) Köszönöm. Inkább az aljzattal kapcsolatban vannak kérdéseim ugye. Mit hogyan csinálják. Ugye van egy nevezzük szerelőbetonnak. Ez a szintje az udvarnak is.A garázskaput nyilván befalazom. Erre a szerelőbetonra tenném hőszigetelés és magasság növelés miatt a lépésálló polisztirol lapokat. Erre pedig menne a padló burkolat. Vagy mi
2017. febr. 17. 15:13
 8/11 anonim ***** válasza:
33%

#3 jól leírta.

akik lepontozták elég analfabéták lehetnek a témával kapcsolatban...

2017. febr. 17. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Én nem pontoztam le :) szerintem hasznos. De ha adottak a körülmények, és a méretek is nagyjából, akkor ha még hatályos lenne ez a követelmény akkor sem tudnám betartani pl a belmagasságot.
2017. febr. 18. 08:38
 10/11 anonim ***** válasza:
0%

3-as vagyok, minden átépíthető szabályosra. Csak éppen többe kerül... Így viszont nem nevezheted szobának - nem véletlen vannak minimum követelmények - legfeljebb pl. raktárnak, ami eddig is volt tulajdonképpen.


A lepontozók nem érdekelnek. Én építész vagyok, és látom, hogy sokan vannak itt, akik ész nélkül mondják meg a tutit. Gondolom, istállóból kialakított putriban laknak, és azt hiszik, az az etalon. De legalább olcsó volt. Ha valaki többet akar, az meg ostoba barom, és szórja a pénzt...

2017. febr. 18. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!