Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Tudja vlk PONTOSAN, lépésről...

Tudja vlk PONTOSAN, lépésről lépésre, hogyan is működik az új törvény szerint az építkezés?

Figyelt kérdés
Arra gondolok, hogy nem kell építési engedélyt kérni egy bizonyos méret alatti lakóépületre. Érdekelne tehát, ha van egy tervem, kész alapom, akkor arra felépítem a házat, és a végén kérek rá lakhatási engedélyt? Az összes korábbi sallang, bürokrácia megszűnt? Nem kérek engedélyt, nem jelentem be a kezdetet, nem kell naplót vezetni, stb? És esetleg attól, hogy a terv téglás épületre szól, építhetem könnyűszerkezetesere? Hiszen elvbe, engedélyt nem kérek rá...
2017. febr. 20. 22:19
 1/8 anonim ***** válasza:

Egy építésszel csináltatsz egy kiviteli tervet. Ez egy kicsit részletesebb a régen volt engedélyezési tervnél. Keresel egy kivitelezőt és szerződést kötsz vele. Ezek után interneten benyújtod a kérelmet építési napló nyitásra, a tervező feltölti a terveket. A hivatalnak 15 napja van átnézni a terveket, ha megfelelnek, megnyithatod a naplót és indul az építkezés. A feltöltött tervektől nem térhetsz el, ezt egyrészt a tervező ellenőrzi menet közben (kötelező tervezői művezetés) és a hivatal a végén ellenőriz és megadja a használatbavételit.


Tehát terveztetni kell, építési napló az interneten vezetve kell, és csak szakkivitelező építhet, a szerződéseket is fel kell tölteni. Ebbe a naplóba minden valamire való hivatal belelát, szóval alig van mozgástered.

2017. febr. 21. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
A településlképi véleményezés szűnt meg, és a terv előzetes elfogadtatása. Azért ezek nem olyan nagy dolgok.
2017. febr. 21. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen!! Ebből az következik, hogy saját magamnak nem építhetem fel a házamat????
2017. febr. 21. 08:51
 4/8 anonim ***** válasza:
2009-ben hozták azt a rendeletet, hogy nem építkezhetsz házilagosan... Azóta csak egyre jobban szigorítják. Nem véletlen, az építéstechnológia is gyorsan fejlődik, sokmilliós anyagokat szakértelem nélkül összehajigálni gépek, felszerelés nélkül, sokmilliós használhatatlan romhalmaz lesz belőle.
2017. febr. 21. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Kanadában tanultam a könnyűszerkezet építést... :( de akkor a hajamra kenhetem...
2017. febr. 21. 11:26
 6/8 anonim ***** válasza:
Egykétszázezerért viheted valakinek a neve alatt, akinek van regisztrációs száma. Egy kollégám 80.000ért talált műszvez/kőművest aki megnyitja neki a naplót a nevében. De hivatalosan kell hozzá mindenki.
2017. febr. 21. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
6-os ezzel az a baj, hogy sokan csinálták ezt, hogy egy kis mellékesért a nevüket adták dolgokhoz, aztán szépen beleszaladtak egy-két pofonba, nehéz lesz vállalkozót találni. És ez még csak a szerkezetépítés, hol a többi szakma...
2017. febr. 21. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
köszönöm a tippet. ismét egy kiskapu, de akkor ez az út. A gázt nem tudom egyedül bevezetni, mert ahhoz nincs jogosultságom, és press gépem sem, és hát az nem játék. Ahogy a víz-gázszerelő barátom szokta mondani, úszni tudunk, repülni nem... :D
2017. febr. 21. 21:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!