Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Emeleti terasz meglévő járólap...

Emeleti terasz meglévő járólapjára hogyan rakhatok másik járólapot bontás nélkül?

Figyelt kérdés
Elég stabil amit anno leraktak, nem akarom megbontani ha rakhatok rá masikat. Ilyenkor beton és járólap vagy hálózás vagy hogy megy? Egy helyen van repedés, emelkedés rajta, az aljzatbetonnal.elsimulna az.én olvasatomba. Elég amatõr vagyok, de van segìtség
2017. márc. 2. 16:15
 1/8 anonim ***** válasza:
Mély alapozóval át kell kenni,és mehet az új lap .
2017. márc. 2. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
A mélyalapozó kevés lesz, oda már egy jobb minőségű tapadóhíd kell. A MAPEI ennek a mágusa.
2017. márc. 2. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Az a repedés, emelkedés egy dilatációs repedés, ami mozog, felnyomja az új réteget is. Jobban jársz, ha felszeded az egészet. Rábetonozni végképp nem kellene, nagyon megnő a hasznos teher és egy csomó problémát generál, pl. küszöbnél, korlátnál, szegélyeknél, stb.
2017. márc. 2. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Hu, felszedni kemény dió lesz, valami "misung" anyag van alatta ami állitolag elég.kemény.
2017. márc. 3. 06:05
 5/8 anonim ***** válasza:

Kopogtasd meg a lapokat. Ha van amelyiknél kongó hangot hallasz, ott biztosan fel kell szedni, a többi maradhat.

Ahol felszedted, azokat vissza is lehet ragasztani.

Bár nem írod, hogy kellene-e vízszigetelni, én javaslom. A folyamat akkor ez lenne: vízszigetelés kétkomponensű cementbázisú anyaggal, ragasztás flexibilis csemperagasztóval. Majd fugázás. Semmi más anyagot nem kell kenegetni sehova. Mélyalapozót különösen ne.

2017. márc. 3. 06:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Ha az alap mozog akkor felejtős a ráburkolás,mert hamar fel fog jönni. Lehet töredezett, de nem mozogjon ez nagyon fontos. Amire szükséged van egy jó minőségű tapadóhíd, és minél nagyobb felület. Ha a külső lapok impregnálva lettek, akkor azt ajánlom, hogy a felületet dörzsöld fel valami durva csiszolópapírral és a mielőtt a tapadóhídat felviszed zsírtalaníts le a felületet. A jól megkötött tapadóhíd úgy hozzáköt a felülethez, hogy még lekaparni se lehet. Ha fel tudod kaparni akkor teljesen felesleges a kövezést folytatni. Még egy dolog, minőségi flexibilis csemperagasztó, lehetőleg a tapadóhíddal azonos gyártótól.

Én Mapei vagy Sopro ajánlom.

2017. márc. 3. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm Mindenkinek!
2017. márc. 4. 05:39
 8/8 anonim ***** válasza:

Üdvözlöm!

Amennyiben külső terasz és valóban mischungba lett lerakva a jelenlegi burkolat, valamint repedés is tarkítja, akkor semmiképp nem javaslom a ráburkolást. Ez csak felesleges pénzkidobás lenne, mert a a mischung egy idő után el fogja engedni a mostani burkolatot, és azzal együtt fog felválni az új. Rengeteg ilyet láttam már. A teraszok burkolása nagy szakértelmet kíván ahhoz, hogy ne csak 1-2 évet bírjon ki az új burkolat. Mindenképpen javaslom, hogy egy szakember végezze a burkolást. Lehet, hogy nagy munka a jelenlegi elbontása és egy új alzatréteg kialakítása, de ha pénzt áldoz rá, akkor mindenképpen megéri jól elkészíteni. További kérdés esetén keressen bizalommal.

Üdvözlettel: Dr. Burkolat

2017. márc. 5. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!