Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Tudj vlk, milyen szabályok...

Tudj vlk, milyen szabályok vonatkoznak a gazdasági épület építésére?

Figyelt kérdés
Konkrétan az érdekelne, hogy egy gazdasági épület megnevezéssel futó házat építhetek saját magam, vagy azt sem?
2017. márc. 16. 22:10
 1/6 anonim ***** válasza:
Tudomásom szerint a nem emberi tartózkodásra szolgáló max. 50 légköbméteres, max. 3 m orommagasságú épülethez nem kell engedély.
2017. márc. 16. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Google--> engedély nélkül építhető

Aztán elolvasod a jogszabályt.

2017. márc. 17. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
ugyan privátban jött a válasz, de 4.5 gerincmagasságig, és 100 légköbméterig engedélymentes. Kérdés akkor viszont, hogy azt ki, és hogyan ítéli meg, hogy emberi tartózkodásra alkalmas, vagy nem? hiszen engedély nem kell ra, használatbavételi engedély sem, tehát kvázi nem látják....
2017. márc. 20. 18:07
 4/6 anonim ***** válasza:
Arra már ún. bejelentési kötelezettséged van, ami a gyakorlatban egyszerűsített építési engedély. Vagyis be kell mutatni a terveket, befizetni tízezer forintot és kapsz rá egy pecsétet, hogy mehet.
2017. márc. 20. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
górét, pincét, is építettem 5évvel ezelőtt a kutyát nem kérdeztem meg, hogy csinálhatom e... a falu jegyző a legjobb haverom, vele egyszer szóba került a dolog, de igazából bizonyítsa be bárki, hogy nem eleve így vettem az ingatlant...
2017. márc. 20. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Úgy biztosan lehet bizonyítani hogy gazdasági célra van használva ha cég nevén van. Attól még lakhatsz benne mert tudod bizonyítani hogy te vagy egyben a tulajdonos (a céged) és a gondnok/portás/őr is akinek folyamatosan ott kell tartózkodnia.
2017. márc. 22. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!