Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Készíttetett valaki mostanában...

Készíttetett valaki mostanában üvegfedést teraszra?

Figyelt kérdés

Sehol nem találtam árakat, csak tájékozódni szeretnék, hogy mégis mennyibe kerülne négyzetmétere. Polikarbonát helyett gondoltam, mert állítólag a polikarbonát hamar tönkremegy, és meleg van alatta. Pedig olcsó...


Van valakinek tapasztalata? Kb. 15 négyzetméterről lenne szó, nem nagy terasz, de mindenképpen olyan megoldás kell, hogy ne ázzon a terasz, de fény is legyen. Köszönöm előre is a válaszokat.



2017. ápr. 11. 12:33
 1/8 anonim ***** válasza:
Pedig polikarbonáttal jobban jársz. Az elég erős, és bírja az ütéseket is. Az üveg nem hinném hogy sokáig húzná, elég egy jégeső és vége.
2017. ápr. 11. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Drótos üvegre gondoltam. A polikarbonáttól azért félek, mert azt írják mindenhol, hogy nagyon meleg van alatta. Nincs tapasztalatom ezen a téren sajnos...
2017. ápr. 11. 14:31
 3/8 anonim ***** válasza:

Az üveg alatt ugyanolyan meleg van. Edzett üveg kell, és mivel nehéz, elég komoly tartószerkezet. A polikarbonát könnyű, egyszerűbb szerkezetre felszerelhető. A melegedést úgy lehet csökkenteni, hogy kéményhatást kell létrehozni a tető alatt. A legfelső pontnál szellőző rés kell (pl. eresz alatt).

[link]

2017. ápr. 11. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Hűha, erre nem is gondoltam volna. Köszönöm szépen a válaszokat!
2017. ápr. 11. 16:15
 5/8 A kérdező kommentje:
Megnéztem a polikarbonát lemezeket, van mindenféle UV-védős, meg ilyen vastag, olyan légkamrás... stb. Milyet kellene venni?
2017. ápr. 11. 16:21
 6/8 anonim ***** válasza:
UV védős légkamrás a legjobb. Egyébként a "hálós" üveg is ugyan úgy bereped, csak szét nem hullik (talán).
2017. ápr. 11. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
a polikarbonát meg állandóan pattog, a hő hatására tágul. de ha ez nem zavar, akkor jobban megéri
2017. ápr. 13. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat. Nem tudom, ez a pattogás mennyire hangos, ha mondjuk éjjel hűl, becsukott ablaknál...
2017. máj. 3. 09:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!