Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Melyik szennyvíztisztító...

Foregon kérdése:

Melyik szennyvíztisztító rendszer a legjobb? Melyik éri meg a legjobban ár/érték arányban?

Figyelt kérdés
Most kezdünk építkezni olyan helyre ahol nincs csatorna hálózat tehát a szennyvíz témát nézegetem de millió egy cég van és nem érzem átláthatónak. Nagyon megköszönném ha valakinek van tapasztalata hozzászólna.

2017. ápr. 20. 10:59
 1/3 anonim ***** válasza:
Szennyvíz tartály és szippantós kocsi nem jó?
2017. ápr. 20. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Szerintem a legjobb a házi kis szennyvíztisztító. Ha ez megfelelő módon kerül kiépítésre, akkor a település becsatornázása mellett sem lesztek kötelezhetőek a rákötésre, mivel kiépített, házi tisztító rendszeretek van.

Nagyon pofásan meg lehet építeni egy ilyet, az más kérdés, hogy ennek a fenntartási, karbantartási költségei hogyan is alakulnak. Érdemes rá ajánlatot, referenciát és tapasztalati véleményeket kérni.


A legegyszerűbb és legproblémamentesebb kétség kívül az, ha van egy tartályod és abból elhordják a szennyvizet, amikor megtelt. Ennek szállításonként van költsége. Érdemes utánajárni, hogy felétek 1 m3-et mennyiért szállítanak el, ti mennyi vizet használnátok, mekkora tartályt kell építeni és mondjuk össze lehet hasonlítani egy évre vonatkoztatva ennek és a házi szennyvíztisztító rendszernek a költségeit. Valamint természetesen a kivitelezési költséget is érdemes latba vetni.


Szerintem más verzióban, pl. természetközeli szennyvíz tisztításban (tavas, gyökérzónás) gondolkodni házi körülmények között nem érdemes. Ez nagyon macerás, megdöglik a növény, nincs annyi tápanyag, vagy túl sok van, nem kedvez az időjárás, blabla... Ha valakinek sok pénze, ideje és kedve van ezzel foglalkozni, akkor jó kis kísérleti móka, de szerintem ez annyira összetett és foglalkozás igényes, hogy földi halandónak nem feltétlenül javasolnám.

2017. máj. 14. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:
Végül mi lett a megoldás ?
2019. máj. 28. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!