Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Belekezdjünk-e?

Belekezdjünk-e?

Figyelt kérdés
Olyan emberek válaszát várom, akik nemrég építkeztek/építtetek, vagy jártasak ebben a témában. A telek adott, egy elbontandó, nagyon kicsi faházzal és csak az áram van bevezetve. Megéri e építeni rá, egy földszintes, körülbelül 90m²-es kulcsrakész családi házat, semmi extrával,20-25 millióból? Vagy teljesen halott az ügy ennyi pénzből? Azt tudom, hogy az anyagárak idén 20%-ot emelkednek. :/ Budapest vonzáskörzetében szeretnénk maradni mindenképpen, de iszonyatosan elszálltak az ingatlan árakkal. Még a teljesen leharcolt házakért is rengeteget kérnek. Érdemes e belekezdeni, vagy inkább keresgéljünk tovább, hátha találunk egy felújítandót, vagy egy lakható, de régebbi házat elfogadható áron?

2017. ápr. 20. 13:39
 1/7 anonim ***** válasza:
Szerintem mai árakon ez 30 millió, de inkább felette. Főleg Budapest környékén. Plusz ÁFA, mert ma már számla nélkül nem lehet.
2017. ápr. 20. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Nem, nem halott ügy. A reális jelenleg a 250/nm.
2017. ápr. 20. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
meg fogod bánni. Elképesztően szupergagyikat tudnak 25ből építeni a kivitelezők. 17e/beltéri ajtó, hogy mást ne mondjak. Ha megemeled a minőséget középszintűre 300e/nm alsóhangon.
2017. ápr. 25. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

2-es vagyok. Akkor még egyszer. 250/nm áron, tisztességes felelős műszaki ellenőrrel, nem generálossal és jó tervezőmérnökkel passzívközeli házat építtethetsz.


Tudom, mert ezzel foglalkozom. Nem kérek privátot, 2019 végéig be vagyok táblázva.


A 250 és 300 közötti különbözet a generálosod haszna, semmi egyéb.


Felelős műszaki ellenőrrel és kiviteli tervvel nem lehetséges elgagyizni semmit.

2017. ápr. 25. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Előző, ne kamuzz, eleve nincs olyan titulus, hogy "felelős műszaki ellenőr". Ennyit a hozzáértésedről. Én is a szakmában vagyok, naponta látom az árakat (első vagyok).
2017. ápr. 25. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Utolsó, ne röhögtess. Építész-tervezőmérnökök dögivel látnak el felelős műszaki ellenőri feladatokat.


Azért írd le, hol dolgozol "a szakmában", nehogy valaki leszerződtessen.


A nem létezőpozícióról rendelkező jogszabály:

[link]


valamint a 2013. évi XXXIV. törvény rendelkezik róla tételesen.


Szívesen.

2017. ápr. 25. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Felelős műszaki vezető van. És van műszaki ellenőr, de az nem felelős. Az általad citált rendeletben sem találsz "felelős műszaki ellenőrt". A kettőt összekeverni nagyon gáz. A felelősségi körük is nagyon más.


Kérdezőnek azt tudom mondani, hogy ennyi tőkével - ha nem vállal hitelt, lakást tud venni, vagy egy nem kiemelt agglomerációs településen egy kis házat, amit újítgathat. De a felújítás is drága, hitel nélkül nem fog menni. 10 millió alatt nem jön ki egy alap házfelújítás sem. Átlagos minőségben.


Minden más mese, parasztvakítás, becsapás, vagy nagyon silány barkácsolás, amit 5 év múlva újjá kell építeni.

2017. ápr. 25. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!