Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » 100 m2-es A-A+-os házba két...

100 m2-es A-A+-os házba két cserépkályhát rakassak 2 kéménnyel vagy egy nagyobb cskályha a nappali-konyha-ebédlő kifűtésére, és e-fűtőpaneleket a hálóba, gyerekszobába, egyéb kisebb helyiségekbe?

Figyelt kérdés

Utóbbi esetén a Nobo szimpatikus, esetleg erről is írhattok tapasztalatokat.

Más fűtési alternatívák is lehetnek, de a padlófűtés sajnos nem lehetséges és a gázt sesm szeretnénk bevezetni az épülő házba. Napelemrendszer egyelőre nem lenne, így az egész házat sem fűtenénk elektromosan az ára miatt. Kicsik is vannak, egész nap menne a fűtés.


2017. ápr. 27. 12:28
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
26%
Az elektromos paneleket ne: Mo-on nem gazdaságos. Ráadásul nem tartja a meleget, mint a cserépkályha.
2017. ápr. 27. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
Jó lenne látni egy alaprajzot, hogyan helyezkednek el az egyes helyiségek. Így látatlanba, jó elrendezés mellett, jó helyet választva egy cserépkályha is tökéletesen elegendő egy A+-os házba. De ha már cserépkályha, én leginkább vízteresben gondolkodnék, radiátorokkal fűtve a távolabbi helységeket.
2017. ápr. 27. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:

Egyelőre nincs alaprajz, 1 év múlva lenne esedékes, még ötleteket gyűjtök, tervezek. Nekem is nehéz úgy elrendezni a helyiségeket, hogy jól kihasználható legyen a kályha. Emiatt gondoltam kettőre, hogy az a tuti. A radiátor szerintem sok helyet foglal el, emiatt nem akarok vízteres variációt.

Sok helyütt hallom-olvasom, hogy drága az e-fűtés, csak gondoltam temperálásra meg rásegítésre jól jönne a kályhától távolabb eső területekre (meg ha csukva van az ajtó) Így is drágán jönnék ki?

2017. ápr. 27. 16:56
 4/14 anonim ***** válasza:

Akkor próbáld a cserépkályha köré tervezni a házat. Ha jó a szigetelésed, akkor gyorsabb lesz a belső hőáramlás, mint a falak vesztesége, így átmelegszik a teljes ház. Cserépkályha helyett esetleg gondolkozhatsz tömegkályhába is. A cserépkályha felülete nagyon meleg, amíg egy tömegkályhát meg lehet fogni, de ezt a hőt akár 2 napig is sugározza. Fórumokat mindegyikhez találsz utóbbiról is van már sok tapasztalat. Amelyik tervező ismeri, az már köré tudja tervezni a házat is megfelelően. Magát a fűtésmódot a házhoz kell igazítani.

Igen a kisgyerek, de nem kell túlzásba vinni, nálunk max 20 fok van télen, ide születtek a lányaim is, probléma nélkül nevelkedtek. Sok ismerősömnél vidéken még ennyi sem volt.

2017. ápr. 27. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítségetek, hasznos válaszokat kaptam. A tömegkályhát eddig nem is kerestem, de nagyon szimpatikus lett. A háztervezéskor mindenképpen figyelembe fogjuk akkor venni a fűtési módot.
2017. ápr. 27. 22:32
 6/14 anonim ***** válasza:

A+ házba (ha tényleg az) max egy hangulatos kandallót tudok elképzelni. Egy nagyobb cserépkályhával annyira túlfűtöd, hogy már kellemetlen lesz. Vagy nyitogatod az ablakokat, de akkor meg kidobott pénz az A+

Padlófűtés és egy kondenzációs kazán, nem kell túlbonyolítani.

2017. ápr. 28. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
Írtam fentebb, hogy a padlófűtés kilőve, mivel nem javasolt vénás betegség esetén. Továbbá a radiátorokat helyfoglalónak érzem.
2017. ápr. 28. 22:20
 8/14 anonim ***** válasza:

Radiátor helyfoglaló, a két cserépkályha pedig nem? Kicsit túlgondolod a témát. Szilárd tüzelés nagy hátránya a hőingadozás (kivéve puffertartály). Túl fogod fűteni a házat.

Két kályha, dupla koszolással jár, én biztos nem vállalnám be a házon belül.

Miért nem lehetséges a padlófűtés? Miért nem akarod bevezetni a gázt? Nehogy azt hidd, hogy annyival olcsóbb fával fűteni!

De hogy maradjunk a kritériumoknál; vegyestüzelésű kazán, vagy inkább faelgázosító, 2 köbméteres tartállyal és falfűtéssel. Én inkább ezt csinálnám a cserépkályha helyett, ha se gáz, se padló, se a radiátor nem megengedett.

2017. ápr. 29. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

A-A+ kategória már nem létezik.Helyette van AA,AA+ AA++ amit nem kapsz meg se cserépkályhás,se elektromos fűtéssel.

Többféle megújuló energiával működő rendszert kell kiépíteni,plusz kitűnően hőszigetelni a házat egy sima AA besoroláshoz.

2017. ápr. 29. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 Szudan ***** válasza:

Az nem igaz hogy a cserépkályhával túlfűtöd a házat, lehet méretezni a kályhát még 1KW-ost is felraknak neked, de szerintem neked azért kell a 3KW-os ami méretbe 170cm X 55cm X 88cm ami 2,5X4x7es csempeszám(és az még nem is olyan kicsi)


rásegítésnek én inverteres klímát raknék fel ami harmad annyiból fűt mint a fűtőpanel. levegő- levegő hőszivattyú elven működik COP számot nézd az a hatásfokot jelenti. de álltalába fűtésre a COP3 mat tudják ami azt jelenti hogy 1KW befektetett energiából kifűt neked 3KW-ot, míg az infrapanelnél 1KW-ból befűt 1KWot. A klímás fűtés a legjobb villamos fűtési rendszer.

2017. máj. 11. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!