Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Oltott mész kb 1 éves akkor...

Szudan kérdése:

Oltott mész kb 1 éves akkor felbontottam és visszaragasztottam, falazóhabarcsot szeretnék belőle bográcsozónak, de darabos letta mész, ilyen túrós, az azt jelenti hogy megromlott vagy jó az ha feltöröm keverőszárral?

Figyelt kérdés
próbaképp kevertem be folyamihomokkal cementel egy picike adagot szerintem egész jó lett száradás után. de nem tudom hogy ugyanúgy tartós lesz-e?

2017. máj. 2. 12:30
 1/6 anonim ***** válasza:
57%

Az oltott mész a levegőből széndioxidot vesz fel. Ne használd, ha jót akarsz magadnak. Csak a cement miatt állt össze, ha az friss...


[ Ca(OH)2 + CO2 = CaCO3 + H2O ]

2017. máj. 2. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
57%
Már nem jó.
2017. máj. 2. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Nem igaz amit írtak,hiába irtak kémiai képletet mellé.

Kérdezem tőlük,a mészhidrát is használhatatlan ,mert tök száraz.A zsákoltak,meg 1 év után sem használhatatlanok .

2017. máj. 2. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Fagyveszélyes helyen tároltad ? mert akkor szokott túrós állagú lenni ha megfagyott ha ez történt akkor már nem használható, ellenben ha csak kiszáradt akkor jó a keverőszáras megoldás és használhatod
2017. máj. 2. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
1200 forint 40kg készre kevert jó minőségű zsákos falazóhabarcs.
2017. máj. 2. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
nem hiszem hogy megfagyott, zsákos falazót tudom hogy nem egy eget verően nagy összeg, de ez van otthon meg homok is meg cement is legalább lenne mire behasználni.
2017. máj. 3. 08:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!