Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Kell engedély? Vagy Terveztetn...

Bari87 kérdése:

Kell engedély? Vagy Terveztetni kell?

Figyelt kérdés
Egy régi ház tető felújítása lesz és meg lesz változtatva a tetőszerkezet!

2017. máj. 6. 07:43
 1/10 anonim ***** válasza:
77%

Engedély nem kell hozzá, de terveztetni kell és e-naplót vezetni.

Kevesekben tudatosul egyébként, de mikor a terveket feltöltik az e-naplóba, a hatóság átnézi azokat, és ha nem felelnek meg a jogszabályoknak, nem engedik megkezdeni az építkezést.

2017. máj. 6. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Jól írja az első. A hatósági előzetes kontroll szűnt csak meg. Minden más maradt. Ugyanúgy terveztetni kell, e-naplózni, csak ha valami bibit találnak, akkor megbüntetnek, nem pedig előre szólnak, mint régen.
2017. máj. 6. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim válasza:
Gyakorlatilag attól függ hol laksz. Egy világvége faluban a lőtéri kutyát nem érdekli, mit alakítasz és hogyan.
2017. máj. 6. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Második válaszoló írta jól. Egyébként már azt sem lehet hogy megtervezteted szakemberrel és vezeted az e-naplót de közben haverjaid vagy ismerőseid maszekban feketén megcsinálják. Minimum egy számlaképes emberrel kell ezeket megcsináltatnod aki tudja is vezetni az adminisztrációt ami 10x drágább mulatság sajnos, de akkor lesz teljesen szabályos, és akkor is vigyázni kell azzal hogy jól vezessétek az e-naplót, és a terveket is jól át kell nézetni, mi mennyire szabályos nehogy bünti legyen.

Olyat is hallottam hogy valaki nagyon jól megtervezte a melléképületet amit fel akart húzni, és magát a munkálatokat is szabályosan csinálta meg az a vállalkozó akit felkértek erre, csak a gond azzal volt hogy aki vezette az e-naplót kapkodott és tévedésből valami folyamatot (nem tudom már biztosan) rosszul írt be, nem figyelt oda és azt szabálytalannak találták.

Kapták is a büntetést, ki is mentek a hatóságok ellenőrizni ahol érdekes módon nem találtak hibát, és akkor vették elő az illetőt aki az e-naplót vezette, kiderült hogy ő hibázott így a büntetést átírták téves e-napló vezetésre vagy micsodára, amit a vállalkozónak kellett fizetnie, mivel az ő cége csinálta a vezetést.


Nem biztos hogy pontosan így működik, de nekem ezt mondták és bizony nagyon szigorú a rendszer, nem szabad eltérni az eredeti tervtől csak külön engedéllyel és indokkal. Ha menet közben gondoljátok meg magatokat valamiben akkor az egésznek fuccs és újratervezni és lehet kezdeni előröl ami idő, pénz.

Sajnos manapság már észnél kell lenni ezekkel. Nem úgy mint régen a 90 es években hogy kértek engedélyt, plusz terveket csináltok hivatalosan, aztán jön a haverod aki maszekba feketén megcsinálja mindenféle ellenőrzés nélkül. Ma már nem így megy.

2017. máj. 6. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Használt házat vettem és tető csere lesz! És én meg változtatnám a tetőszerkezetet! Ezt akkor kell Terveztetni? NEM ÚJ ÉPÍTÉSRŐL BESZÉLEK! A ház 70-es évekbe épült!
2017. máj. 6. 13:55
 6/10 anonim ***** válasza:
Igen, igen, igen.
2017. máj. 6. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

szerkezet cserénél kell minden kutya füle.

ha csak héjazat (léc cserép fólia) csere azt a szomszéd pista is megcsinálhatja minden bejelentés nélkül.

2017. máj. 6. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Nem léc cserép és foliázásról volt szó. Valamikor régebben a házhoz hozzá epiteték az előszobát de lapos tetővel ez nekem nem tetszik ezt akarom új szerkezetet építeni és a régivel össze hozni!
2017. máj. 7. 14:47
 9/10 anonim ***** válasza:
85%

"szerkezet cserénél kell minden kutya füle.

ha csak héjazat (léc cserép fólia) csere azt a szomszéd pista is megcsinálhatja minden bejelentés nélkül."


szerintem egyértelmű volt amit írtam.

bár mások is leírták mi a helyzet, de úgy tűnik ha 10ből 9 azt mondja hogy kell engedély, és az az 1 pedig azt hogy nem, akkor te arra az 1re fogsz hallgatni.

szeretem az ilyen kérdéseket :)

2017. máj. 7. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Oké értem! Holnap jönn a tervező! Köszönöm a válaszokat!
2017. máj. 7. 18:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!