Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Családi ház tervezésekor...

Njani77 kérdése:

Családi ház tervezésekor (125nm) mennyiért készítenek villamos kiviteli tervet?

Figyelt kérdés

#terv #villamos #kiviteli
2017. máj. 12. 21:17
 1/8 anonim ***** válasza:
Ötventől sokszázezerig, attól függ, milyen részleteset akarsz és vannak-e speciális igényeid. Egy átlagos, normális terv ekkora házra 150-200 ezer körül.
2017. máj. 13. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
0%

A kérdés az, hogy érdemes-e tervet készíttetni.


Az elektromos bekötéshez fog kelleni nyilatkozat meg műszaki leírás. Ezeket regisztrált villanyszerelő készíti el. Egy tapasztalt, szakmájához értő villanyszerelő összerakja neked a hálózatot. 125 nm nem nagy.

2017. máj. 13. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
56%
#2: villamos kiviteli terv készítése kötelező, az új engedélymentes jogszabályok szerint. A minimális műszaki tartalom is elő van írva. Érdemes is csináltatni legalább egy kapcsoló, konnektor és lámpa kiosztást, hogy ne a villanyszerelő találjon ki valami minimum programot, ami gyorsan megvan, olcsó, de kényelmetlen használni.
2017. máj. 13. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
#3: Nem tudom, mi tavaly kezdtünk építkezni. A bejelentéshez nem kellett ilyen terv. Az elműnek is csak az, amit fentebb írtam. A kapcsolókat, kiállásokat, stb. mi határoztuk meg. A vállalkozó még javasolt jó pár dolgot, amiket szintén beépített. Egyedül a gardróbszoba kapcsolója nem esik kézre. Folyamatosan a másik oldalon keresem, fogalmam sincs, hogy miért. Szerintem az előző lakásból maradt meg valami berögződés :)
2017. máj. 13. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Közben utánakérdeztem, az egyik módosítás óta kell.
2017. máj. 13. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 jani273 ***** válasza:

Nem tom minek a terv egyaltalan. Tiszta hulyeseg. Masik orszagba kb 1300 uj hazat drotoztam es nyista terv. Ugy huzod ahogy akarod es a fo panel (ahol a kis automatak vannak) van jovahagyva egy inspector alltal mikor kesz minden. Gaz terv, villamos terv, viz terv, maganhazakba idiotasag az is idiota aki szamol erte. Na jo MO-n talan kell talan nem de semmi csak egy muszaki rajz amit kb 3 perc elkesziteni a computeren egy alap sablon nyomtatvanyt hasznalva. Ugyanis semmi ertelme egy muszaki rajzot kesziteni egy viz vagy villamos vezetekrol vagy egy gaz vezetekrol mikor mashol a vilagban mindenhol ugy huzzak vezetik ahogy es ahol akarjak. Pl Angliaban sima 15mm rez csoben amibe a viz is megy abban vezetik a gazt is csak sarga szalagot tesznek a vegere bekotes utan es vagy falon belul vagy kivul az mar a tulajtol fugg. Amerikaban ugyanigy van csak falon belul. Ugyanis falon kivul nagyon veszelyes gazt vezetni meg csunya is. Mas europai orszagokban is igy van. Indiaban meg locsolocsovon vezetik a gazt.

Elektromos terv meg egyenesen idiotasag egy maganhaznak.

Viz meg aztan az idiotak teteje aki bajlodik is vele.

2017. máj. 17. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
de az e-napló miatt kötelezőek ezek a tervek
2017. máj. 17. 11:17
 8/8 anonim ***** válasza:
Lassacskán minden, az építőiparban fellelhető szakma kiharcolta magának, hogy csakis tervek alapján kelljen dolgozni, mert csak így lehet istenigazából lenyúlni a jónépet. A festők még hátravannak, de kíváncsian várom, mikor kezdenek reklamálni.
2017. máj. 20. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!