Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Üvegtégla szomszédra néző falra?

Üvegtégla szomszédra néző falra?

Figyelt kérdés
Van erre valami szabály, korlátozás az üvegtègla felület mèretèt, elhelyezkedèsèt illetően?
2017. máj. 26. 09:22
 1/8 anonim ***** válasza:

Nincs csak a nyitható ablakra van, hogy a méret nem lehet nagyobb 0,4m2 és a parapet magasság min 180cm kell hogy legyen és lakószobára nem lehet rakni, ergo hogy ne láthassanak be a privát szférádba. Fürdőre, Konyhára, garázsra lehet rakni.

Külső falra nem javaslom az üveg téglát, mert nagyon rossz hőszigetelő, csak beltérre ajánlom!!!

Kültérre egyébként akár a ház egész fala lehet üveg, de akkor meg van szabva mennyi fényáteresztő képességgel kell rendelkeznie, vagyis nem lehet átlátszó. Anno engem feljelentett a szomszédom mikor építkeztem, hogy megnyitom a homlokzatomat felé aztán elmagyaráztam, hogy full tejüveg lesz belül és amikor látta akkor megnyugodott. Én nem látok ki, ő nem lát be de a fény az beszűrődik.

2017. máj. 26. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
ahogy az első írta (én se tennék üveg téglát)
2017. máj. 26. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm szèpen! 2sor (3sor?) magasságban gondoltam, kb. 8-10db üvegtègla szèlessègben, kb. 170cm magasan, fèny miatt. Tehát akkor annak nincs akadálya, ha ezt a szomszèddal határos "falra tennèm"...
2017. máj. 26. 11:44
 4/8 anonim ***** válasza:
nincs akadálya
2017. máj. 26. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Nincs......

Aki rutinos, az úgy szokta kivitelezni kültéri falnál, hogy berakat egy fix 3 rétegű ablakot és elé falaz üvegtéglával, akkor nem lesz hőhidas!!!

2017. máj. 26. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Nagyot változott az épitési szabályzat.A szomszéd oldalra is lehet berakni max 0.60 x 0.90 nyiászárót,szobánként 1 db.ot

vagy kisebbet,kinek milyen a jó.Olyan üveget kell bele rakatni,ami nem átlátszó . (pl.csicsilla )

A múltban csak üvegtégla lehetett,1 éve bontattuk ki,és cseréltük ablakra . Az üvegtégla nyáron fűtött,télen fagyasztott .Igy sokkal jobb lett szobák levegőztetése is .

2017. máj. 26. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 remetdol ***** válasza:
100%

"Nagyot változott az épitési szabályzat."


Hol? Mivel ezt helyileg szabályozzák!

Most voltam a XVII kerületi építési osztályon, és abban a kerületben pl. nem engednek ekkora ablakot továbbra sem. Mivel ők adják ki a lakhatási engedélyt, ők biztos jól tudják.

2017. máj. 26. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Mint már említettem minden oldalhatáros építési övezetben szabály, hogy a szomszéd felé lakószobára nem lehet nyitható ablakot rakni csak akkor, ha a kerítéstől min 3 m távolság van. Nem lakószobára lehet rakni nyitható ablakot, min 180 parapet magasság és max 0,4m2 felülettel, de ebből akár több darabot is lehet, ha minden igaz.

Nagyon sok helyen azzal szoktak trükközni, hogy az ablakot nem a szomszéd kerítés felé, azzal párhuzamosan helyezik el, hanem arra merőlegesen és ott semmilyen korlátozás nincs.

Ha valakinek fontos a természetes fény, akkor az egész szomszéd felé néző falat kiválthatja üveggel, de megvan szabva a max a fényáteresztés, van olyan savmart üveg ami megfelel az előírásoknak.

2017. máj. 27. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!