Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Kisebb szemcseméret erősebb...

Kisebb szemcseméret erősebb vagy gyengébb betont eredményez?

Figyelt kérdés

Hali!


Famintázatú kerti járólapokat szeretnék készíteni, a minél részletgazdagabb felület érdekében finom homokot használnék. A homokozó feltöltéséhez 0,2 mm-est hozattunk, de akik építkezéssel dolgoznak, azt mondják, hogy az csak vakolni jó. Ezzel szemben azt olvasom mindenhol, hogy a kisebb szemcsemérettől szilárdabb lesz a beton.


Most akkor alkalmas ez a homok erre a célra vagy nem?


A kizárólag gyalogos közlekedésre szánt járólapok tervezett mérete 80*25 cm, vastagságra 6-8 cm-t gondoltam. Betonfolyósító adalékanyagot használnék, ami szintén fokozza a szilárdságot. Vashálót is tehetek bele, esetleg növelhetem a vastagságot is.


Szerintetek kivitelezhető?



2017. máj. 31. 10:41
 1/9 anonim ***** válasza:
Alapokba is a durvább és a nagyobb kavicsos sóder a jó . Szerintem használj nagyobbakat mert télen a pára a hólé f könnyen fagy a simább egyenesebb felületre ...
2017. máj. 31. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
cement összefogja, egz ember súlza alatt nem relevàns tényezõ a szemcseméret.
2017. máj. 31. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

2x rostáltból készülnek az ilyen járólapok.

a változó szemcseméret azért jobb, mert egymást "beékelik" mikor tömörödik a beton.

fontos hogy a levegőt vibráld majd ki belőle, mert azzal tudod csak igazán növelni a szilárdságát.

anno csináltam itthonra én is 20-30 darab kerti járólapot.

én a levegő kérdést úgy oldottam meg, hogy egy 15mm-es földön vízszintesre beállított OSB táblára tettem a formákat.

az OSB-re tettem egy darab lapos vasat, és egy SDS géppel elkezdtem "vésni" a vasat, gyönyörűen ki rezegtette a levegőt a formából, egy deka légzárvány nem meredt benne.

a vas nyilván azért kell hogy az OSB ne szakadjon át.

2017. máj. 31. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat!


Fagy ellen betonlakkal gondoltam védekezni, a leírások alapján teljesen tömíti a pórusokat és vízzárja a felületét, így a tél sem tud akkora kárt okozni benne.


Igazából nincs nagy tétje a dolognak, legrosszabb esetben buktam az anyag árát, és jövő tavasszal újra nekifogok másképp. De örülnék neki, ha már elsőre jól sikerülne, és egyébbel foglalkozhatnék, akad tennivaló bőven.

2017. máj. 31. 14:12
 5/9 A kérdező kommentje:

#3-as, ez a vibrálás megoldás zseniális! :D


Eddig 2 fával kopoltam a deszkát, amíg a próbákat öntögettem. Csak egy mezei ütvefúróm van, de meg fogom dolgoztatni!

2017. máj. 31. 14:24
 6/9 anonim ***** válasza:

Ha adott mennyiségű cementtel dolgozol, akkor a kavicsos beton sokkal erősebb lesz,mert kevesebb a felület amit össze kell tapasztani. A legerősebb betont a rostált mosott közepes 0-32 kavicsos sóderből lehet készíteni.

A minőségi sóder ismérve, hogy nem sárga, nincs benne meddő, ahhoz nagyon sok cementet kell rakni, hogy minőségi beton készüljön belőle. A kerti homok tiszta agyag, abból nagyon nehezen lehet minőségi betont készíteni.

2017. jún. 1. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
60%
de jàrólapokhoz nem kell minõségi beton, az 3letben nem àrt 1-2ember sûlya a homok/cement betonnak sem... ahogy vibràlni os totàlisan felesleges +munka....
2017. jún. 1. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Esetleg a felső 2 centit készíthetem finomból a mintázat miatt, a testét pedig rendesből. És úgy vasaznám, hogy összefogja a kettőt. Működhet?


Az a dilemmám, hogy nem tudok próbát végezni. Keménység esetén végezhetnék töréspróbát más összetételű de azonos méretű darabokból. Teleket viszont nem tudok szimulálni a fagyasztóban.


Terheléssel biztos, hogy nem lesz gond, mert az udvar ezen részén nincs járműforgalom, plusz sóderre fektetem. A hidegtől tartok, de ha több rétegben lekezelem betonlakkal, ami elvileg pont erre van, akkor csak kéne bírja, nem?

2017. jún. 1. 09:15
 9/9 anonim válasza:

Végül hogyan sikerült? :)

Mik a tapasztalatok?

Esetleg fotó van róla?

2019. aug. 27. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!