Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Milyen vastag szigetelés éri...

Milyen vastag szigetelés éri meg a legjobban a ház köré?

Figyelt kérdés
Van aki a 10-re, van aki a 15-re esküszik, bennem még a 20 is felmerült. Kérdés, hogy mekkora különbség van hő és hangszigetelés szempontjából ezek között.

2017. jún. 26. 18:51
 1/6 anonim ***** válasza:
50%

ha van pénzed rá, akkor érdemes vastagabb szigetelésbe fektetni.

10 centis már a múlté, új házaknál már évek óta nem is használják. valami szabály is van már, hogy 12(?) centi alatt nem is lehet már új háznál(?)

mondjuk azt soha nem értettem, hogy az emberek a mai napig miért 5-6 centis EPS-t rakatnak a házukra...

mikor a hálózás, a színezés ugyan annyiba kerül, és a dupla olyan vastag szigetelés ára már nem olyan nagy tétel egy ekkora beruházásnál.

a munkadíj akkor is annyi ha 15 centist rakatsz, meg a 5 centist.

vannak energetikai táblázatok, EPS-t illetően ott találsz konkrét számokat.

én 16-os grafitos szigetelést tettem a házra, az előszobán csak 6 centis volt 10 évig.

a különbség jelentős lett.

2017. jún. 26. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Lehet tudni miből van a falad? Modern "lyukacsos" tégla vagy valami régebbi?

A gazdaságos vastagság valahol 10 és 20 cm között van, erősen függ a fal anyagától. Ja és grafitos, amennyivel drágább, annyival jobban szigetel, tehát vékonyabb is elég -> helyet és dübelt spórolsz.

A födémet se feledd, ott több hő megy el, mint a homlokzaton. A födémre 20-30 cm kőzetgyapot ajánlott.

A nyílászáróból meg egyértelműen a 3 rétegű üveg.

Ha összeadod, első pillantásra soknak tűnhet, de ha 10 évre számolsz egy rezsit, máris érteni fogod miről van szó.

Arról nem beszélve, hogy ezért a pénzért egy sokkal magasabb lakótér komfortot kapsz. Nincs annál jobb, mint mikor télen nem 16 fokos lakásban ébredsz, vagy nyáron tudsz rendesen aludni, mert le vagy szigetelve --normálisan!!!

2017. jún. 26. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
30centis Ytong, a legolcsóbb fajta.
2017. jún. 27. 09:52
 4/6 anonim ***** válasza:
58%

Én is a lahető legvastagabbat támogatom.

Anyagilag is így éri meg a legjobban. Ahogy már leírták, a munkadíjjal és nemesvakolattal együtti bekerülési költség 10-15%-kal magasabb csak, ha 10 cm helyett 20 cm vastag a hőszigetelésed. (Kőzetgyapotot, amin átmegy a levegő, ne használj!)

Ha felmerült a 20 cm, valósítsd meg.

Igaz ugyan, hogy a falon átmenő hő 80-90%-át már az első tíz centi megfogja, de annak a maradék 10-20%-nak a drasztikus csökkentése is megéri.

Nem is beszélve arról, hogy a fal belső oldalának felületi hőmérséklete csak 15 centi szigetelés fölött javul jelentősen. Ez kiváló komfortérzetet ad bent, és a penészedés lehetőségét is minimalizálja.


[link]

2017. jún. 27. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Értem. És az baj, ha az egyik fal belső oldalán már van 8centi hungarocell? Volt egy kis félreértés az építővel, azért lett így.
2017. jún. 27. 10:47
 6/6 anonim ***** válasza:
73%
Kis félreértés, és a belső falra rakta a szigetelést? Belülről NEM lehet szigetelni!
2017. jún. 27. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!