Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Mennyibe kerülne ez a bővítés?

Mennyibe kerülne ez a bővítés?

Figyelt kérdés

A házunk mögött van egy kis melléképület amit át szeretnénk alakítani.

3 szoba van

Egy 4 négyzetméteres fürdő,

egy 14 négyzetméteres hálószoba és egy

22 négyzetméteres helység amibe nyílik a bejárati ajtó, itt a konyha helyezkedik el.


Most ez elé szeretnénk egy 20 négyzetméteres helységet építeni ami ezentúl konyhaként funkcionálna, a mostani konyhát pedig egy nappalinak átalakítani, a bejárat továbbra is a mostani konyhából nyilna.

Továbbá itt egy lépcsőt kialakítani, és egy padlásszobát az épület tetejére.


Tehát kéne egy konyha és egy padlásszoba.

Mennyibe jönne az építőanyag, az új tetőszerkezet, a burkolás, szigetelés a konyhára és a padlásszobára.

Mindent bele kéne számolni a bútoron kivül.



2017. júl. 19. 21:47
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Kérj ajánlatot, mert ezt látatlanban nem lehet megmondani.

Az új építés alapára 250ezer/m2 től indul.

De itt annyi minden közre játszik, hogy pontosan megmondani nem lehet.



Bírja egyáltalán a meglévő épület födémje (falazata,alapja) a padlásszobát?

Keressetek meg tervezőt, a költségvetés amúgy is része a kiviteli tervnek.

Kiviteli terv meg úgyis kell az e-naplóhoz.

A tervező tudni fogja lehet-e egyáltalán.

2017. júl. 19. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Kibírná.

De mielőtt tervezőhöz vagy kivitelezőhöz rohangálnák tudnom kéne hogy egyáltalán bele e férek a tervezett keretbe.


Csak úgy nagy vonalakban mennyibe kerülne ez?

2017. júl. 20. 07:58
 3/11 anonim ***** válasza:

A tető kb.: 1,5millió. (lehet több is, kevesebb is)

A 20 m2 bővítés ha gombokért dolgoznak a "mesterek" akkor kijöhet (tisztességes minőségben) kb: 3,5-4millióból.

Mondom mindezt látatlanban.

2017. júl. 20. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

20 nm-s szoba 4 millió forint?

Azért már egy telket veszek.


Azért ez nevetséges.

Én úgy egy millióra gondoltam.

2017. júl. 20. 12:20
 5/11 anonim ***** válasza:
25 négyzetméteres nappali+fürdőszoba+terasszal bővítettünk, mondjuk mi a teljes tetőt cseréltük 9 millióba került. A tető ebből 4 milla volt. Minden engedélyköteles, elektronikus építési naplót kell vezetni, előtte persze tervek és sok papírmunka.
2017. júl. 20. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

"Azért ez nevetséges.

Én úgy egy millióra gondoltam."

Arra gondolsz amire akarsz! (mondjuk az 1millió a vicc kategória.)

Tervezést, tervezői művezetést, FMV-t, műszaki ellenőr költségét is vedd figyelembe.

1 m2 fal Porotherm 30N+F anyag ára cc. 5.000 (csak a tégla, habarcs és munkadíj nélkül. Neked a 20 m2 faladhoz (ha hozzáépíted a meglévőhöz) kell kb 36m2 falazat csak ez az anyag 180ezer.

Kell alap, lábazat, talajnedvesség elleni szigetelés, padló hőszigetelés, aljzatbeton, burkolat, vakolat, födém + fölé hőszigetelés, tetőszerkezet, héjalás, bádogozás, villanyszerelés, gépészet, nyílászárók, felületképzés (és még sok minden más is).

Az anyag sem jön ki 2-2,5 millióból nem hogy 1-ből!

Persze putrit lehet már csinálni 600ezerből is.

2017. júl. 20. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Hát semmi minőséges, luxus kategóriára nem gondoltam.

Mindenből a legolcsóbbat vennénk.

Nekünk csak egy szoba kell amibe beteszünk egy tűzhelyt, egy frigót, egy asztalt székekkel és egy munkapultot.

Nekünk az a lényeg hogy legyen fal, rajta szigetelés, legyen ment áram, egy ajtó és hét ablak.

2017. júl. 20. 13:46
 8/11 A kérdező kommentje:

*

Bocsi elírtam.

Nem 7, hanem két ablak szükséges. :D

2017. júl. 20. 13:47
 9/11 anonim ***** válasza:

Próbáld megérteni, hogy nem fog kijönni annyiból. Nem tudom, mikor építkeztél utoljára, de el vagy tévedve egy kicsit.


Szerinted a műszaki ellenőr engedi, hogy kihagyjatok egy-egy fontosabb részt? Engedi, hogy szart építsetek az ő nevével fémjelezve?


Csak a lépcső 100ezer felett lenne még feketén is, kérdezd meg bármelyik kőművest, ráadásul az építési naplóba fel kell tüntetni, tehát nyugodtan számold máris rá az áfát.

2017. júl. 20. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

feketén mennyibe jönne?

ha nem jelentenénk be stb

2017. júl. 20. 21:43
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!