Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Mekkorának kell lenni legalább...

Mekkorának kell lenni legalább egy teleknek hogy lehessen rá házat építeni?

Figyelt kérdés
200nm-es telekre lehet építeni?

2017. júl. 30. 14:25
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
59%
Az a lakóövezeti besorolástól függ, hogy hová tartozik a telek.A földhivatalnál, vagy a helyi önkormányzatnál meg lehet tudni. Vagy ha városnak van nyílvánosan elérhető településrendezési terve, azon is meg lehet keresni, hogy milyen besorolás alatt van az ingatlan.
2017. júl. 30. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
5%
Arra simán lehet.
2017. júl. 30. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
49%

Biztos vagy benne 2-es?

Mert a 200 m2, az nagyjából 50-60 négyszögöl.

Lakóháznál ez húzós ...

2017. júl. 30. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
60%
Csak a helyi szabályzat szerint lehet rá építkezni, hogy lehet-e egyáltalán építeni rá, a funkciója, méret, homlokzat(párkány)magassága, beépített-, burkolt- és zöldfelület aránya kötött, oldalkert, hátsó kert kell-e, stb Be lehet menni az Önkorm./Építéshatóságra, megmondják a telekre vonatkozó előírásokat. (az a 200 lehet, hogy négyszögöl akart lenni)
2017. júl. 30. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
37%
#4-es mindent elmondott! HÉSZ-ben (Helyi Építési Szabályzat) van szabályozva. (Más néven beépítési előírás)
2017. júl. 30. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
7%

3. nem értem hol a probléma, simán rá lehet tenni egy 70m2 alapterületű házat, emelettel az 100-130m2, attól függ hogy van kialakítva a tetőtér vagy két teljes emelet-e.

Marad ca. 130m2 terület, ami bőven elég a szabályok betartására az esetek 99%-ában.

2017. júl. 30. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
58%

Kedves 6-os!

Nem vitatkozni akartam, csak megerősítést kértem, hogy biztos vagy e benne, nem nézted e el a m2-t négyszögölnek.

Felőlem bármit építhet rá, nem vagyok szakértő, csak ekkora terület még üdülőteleknek is kicsi.

Én még nem találkoztam ekkora lakóházhellyel, de ettől még lehet.

Időközben nagyon jól le lett írva, hogy mi a teendője a kérdezőnek, ... talán pont általad.

2017. júl. 30. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
5%

A fenét nem kötekedni akartál, a pirosat is biztos poénból meg véletlen nyomkodtad :)

Nem láttál még ekkora telken házat? Jártál már városok családi házas, sorházas övezeteiben? Jellemzően ekkorák a telkek.


Teljesen korrekt, hogy a helyi szabályoknak kell megfelelni, de te nem ezt hoztad fel, hanem egyszerűen belekötöttél a válaszomba mert nem értettél egyet vele.


Normálisan is el lehetett volna mondani a véleményedet, de nem tetted.

2017. júl. 30. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
37%

Én sem vitatkozni akarok!

De ne vágjuk rá, hogy simán lehet, mert közel sem biztos!

(leírták már HÉSZ szabályozza)

Az oké, hogy leírod, hogy 70m2 elég, de adott esetben az elő-, hátsó- és oldalkert (kötelező) mérete miatt nem megoldható.

2017. júl. 30. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
42%
Miért lett volna 200 négyszögöl? Vannak ilyen nagyon kis telkek, és a beépíthetőségük magasabb % szokott lenni, akár 50 % is, ami ennél a teleknél 100 nm -es épületet jelent. Általában belvárosi,vagy nagyon drága övezetekben vannak ilyen kis telkek. Ez a 206 nm-es teleknek pl 45%-os a beépíthetősége.Viszont az ára se semmi: [link]
2017. júl. 30. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!