Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Mennyibe kerül egy központifűt...

Mennyibe kerül egy központifűtés kiépítése?

Figyelt kérdés
Adott egy 100nm-es családiház. Gázkondenzációs kazánt szeretnék 2db 60x2000mm a két nagyszobába, 1db 60x1200mm a kisszobába 1db 3 tagu 900x900mm az előszobába 1db 60x800mm a konyhába és egy pici 40x40mm a wc-be. Vagyis 6db. Müanyag csövet akarok az 5 rétegüt. Mindennel együtt mennyibe fájna nagyából ez? Engedéjek, munkadij, kazán, radiátorok plussz a cullang?

2017. aug. 11. 06:48
 1/8 anonim ***** válasza:
43%
Gondolom, nem a kismamáktól szeretnél választ kapni kérdésedre! Rossz kategóriába írtad a kérdésed!
2017. aug. 11. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Egy-két millióból meglehet.

Az 5 rétegő csövet végigvésni a falban vagy padló alatt elvezetni nem lesz kis munka.

2017. aug. 11. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Szerintem közelebb lesz a 2 millióhoz, mint az egyhez. Egy kazán kéménnyel együtt fél millió.


Ajánlom, hogy béreljetek egy falhoronymarót, s azzal sokkal könnyebben meg lehet csinálni a dolgot.

2017. aug. 11. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Ha rám hallgatsz, a fürdőbe egy füst alatt beteszed a padlófűtést is. Nagyon sokat dob a komfortérzeten, és ha minden kötél szakad, akár a radiátor visszatérőjét is rákötheted.
2017. aug. 12. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

"Szerintem közelebb lesz a 2 millióhoz, mint az egyhez. Egy kazán kéménnyel együtt fél millió."


Persze, nem szó szerint értettem. Egy-két = néhány, így is írhattam volna.

Nálunk 6 éve volt kazáncsere. A fűtési rendszer megvolt hozzá se kellett nyúlni. Régi kazán le, új fel + egy kis "barkácsolás" a bekötéseknél. Igaz nem a legolcsóbb kazánt választottuk, de csak ez épphogy megállt 400-ból...

2017. aug. 12. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek aki írt.
2017. aug. 14. 16:41
 7/8 A kérdező kommentje:

Kértem árajánlatot. Vélemény? Ja ez csak a kazáncsere radiátor nélkül.Szia!

Egy gázterv kb.40000ft

A kazán 290000 ft

Füstgáz elvezetés kb.100000ft

A kazán bekötéséhez szükséges anyagok, mágneses iszapcsapda, vízlágyító, golyóscsapok, stb. kb 120.000 ft, fűtésrendszer átmosatásához szükséges vegyszer kb. 20.000 ft, munkadíjak: fűtési rendszer mosatás: kb.60.000 ft, gázkazán fűtés és víz oldali rákötése kb. 40.000 ft, gázkazán csere, gázvezeték és kémény szerelés: 160.000 ft+áfa, garanciális beüzemelés: 39.000 ft. Ha szükséges mérőóra le és felszerelése: 28.000 ft

Hatósági nyomáspróba és gáz átadás: 40.000 ft, villanyszerelés: EPH jegyzőkönyvvel: kb. 50.000 ft.

Látatlanban kb. ezek a költségek várhatóak.

2017. aug. 19. 15:27
 8/8 anonim ***** válasza:

A kazán és a tartozékaira reális ez az ár.

A sallangokat sokallom. Nálunk pl nem mostak semmit, nem kellett vízlágyító mag iszapcsapda és hasonlók. Egy visszaöblíthető vízszűrő van a kazán előtt, azt évente megnézem, nem trutyis-e nagyon. És ennyi. Pedig nálunk is 30 éves a rendszer és az új kazán is 6 éve vígan, hibátlanul működik.

A hivatalos beüzemelés kemény 12.000Ft volt. Pedig egy Wolf kazánról beszélünk nem valami gagyi török típusról. El nem tudom képzelni milyen kazánhoz kérnek el érte 40.000-et. Nálunk a 12.000-ben benne volt a "villanyszerelés" is. Ez kb azt takarta hogy a kazán villásdugóját bedugták a konnektorba és a termosztátot valamint a kültéri hőmérséklet érzékelőt bekötötték.

Szóval ezeket a mellékes költségeket sokkalom egy kicsit,


Nálunk a kazán, a füstgázcsatlakozáshoz egy indítóidom, pár egyéb idom, a termosztát, külső érzékelő volt kb amit mi vettünk. A kazáncsere munkadíja 120.000Ft volt, ami tartalmazta a csapok és az említett vízszűrő árát is. És persze a mellékes adminisztrációs költségek. Na meg a tortúrák, hogy átvegye a gázszolgáltató, kéményseprő, stb...

2017. aug. 19. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!