Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Az egyik barátom a házát...

Az egyik barátom a házát belül hungarocellel hőszigeteltette. Pedig sokan azt mondják hogy hungarocellel nem ajánlott. Hogy alakítatották ki nála hogy nem penészedik az a felület?

Figyelt kérdés
Kívűl is van.
2017. aug. 19. 17:13
 1/10 anonim ***** válasza:
80%

De minek szigeteltette belül? Főleg ha kívül is van? A fal hőtartó szerepet játszik, télen fűtésnél, nyáron "hűtésnél". Azzal, hogy leszigetelte ez elveszik, csak a légtér és a benne található bútorok tárolnak hőt. Kimegy az ajtón télen és a fele meleg eltűnik a házból...

A penészesedés másik gond.

2017. aug. 19. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
85%

A penész a szigetelés alatt lesz a falon,mert a vizet nem tudja kipárologtatni magából a belső térbe.Ez akkor fog látszani,mikor elkezdenek leválni a szigetelő táblák a beltérben,de akkor már a salétromos fal helyreállítása lesz a lecke,ami nem kicsit fog penészes lenni.

Ezt ahoz hasonlítanám,mint mikor a kenyeret nejlonba csomagolom és 4 nap után penészes,vagy konyharuhába és csak kiszárad ,mert így van természetes szellőzése. A penész gombák nem tudnak nedvesség hiánya miatt szaporodni.

2017. aug. 19. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
85%
A barátod egy nagy Mekk Elek! :D
2017. aug. 19. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Már a szigetelés több éve megvan csinálva.
2017. aug. 19. 19:47
 5/10 anonim ***** válasza:
80%

Több éve, oké!

De hogy mi van alatta, azt csak a jó ég tudja.

Hidd el, hogy ez egy baromság!

Ha nem az lenne, akkor mindenki így csinálná.:)

2017. aug. 19. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
68%

Nem feltétlen kell azonnal penészesednie, majd mikor jön a kellemes szaga vagy elkezd lepotyogni táblákban, akkor nézegethet.

Egy ismerősömnél 5-6 év után kezdett el jönni a dohszag, addig kibírta érdekes mód.


Nem tudom mekkora szigetelés van kívül meg milyen ablakok, de ha megfelelően van csinálva kint akkor a belső szigetelés konkrétan szart se számít már, tök felesleges pénzkidobás azon kívül, hogy rohad is.

2017. aug. 19. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Én a 2.vagyok.Ez fizika.Ha ezt a szigetelést +-ba felteszi kívülre,akkor azt a szigetelést éri el,amit ezzel,de a fal is szellőzik,nem penészedik és a fal hőleadása is érvényesül,de ha ezt így csinálod,akkor mikor nincs fűtés,akkor gyorsabban csökken a hőmérséklet a lakásban.

A másik,hogy ha én lakást vennék,de ilyen megoldást látnék az eladótól,akkor én már is hanyagolnám az üzletet,mert a szigetelés alatt bármi lehet,csak jó nem.

2017. aug. 19. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
5 cm vastag van kívűl belül meg 2cm vastag.
2017. aug. 19. 21:40
 9/10 anonim ***** válasza:

"Hogy alakítatották ki nála hogy nem penészedik az a felület?"


Úgy hogy szinte semmi összefüggés nincs a belső hőszigetelés és a párásodás között. Amúgy meg hatalmas hülyeség a belső szigetelés, mindketten nagy zsenik lehettek.

2017. aug. 20. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Rakott volna kívülre minimum 10-et, olcsóbb is lett volna. Okos barátod a födémre is rakott szigetelést? Vagy az nem számít?
2017. aug. 21. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!